Gratis

MERCHANDISER FARMACII - TARGU-MURES / CRAIOVA

ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

- studii medii finalizate cu diploma, studiile superioare constituie avantaj;
- permis de conducere categoria B;
- disponibilitate la un program flexibil si la deplasari in teritoriu;
- cunostinte de operare PC (pachetul MSOffice);
- excelente abilitati de relationare interpersonala;
- persoana focusata pe rezultate;
- persoana organizata, creativa si cu viziune in spatiu;
- experienta in vanzari constituie un avantaj;
- 1 pozitie cu domiciliul stabil in Targu-Mures;
- 1 pozitie cu domiciliul stabil in Craiova.

Descrierea jobului

- Receptioneaza, verifica integritatea materialelor de marketing si le pregateste pentru livrare;
- Livreaza si instaleaza in farmacii materiale de marketing conform unui program prestabilit;
- Culege informatii de la clienti si completeaza chestionare de marketing;
- Completeaza si transmite zilnic un raport de activitate;
- Construieste si mentine relatii profesioniste cu toti clientii;
- Desfasoara campanii ad-hoc de vanzare a diverselor elemente de merchandising agreate cu producatorii;
- Intocmeste rapoarte de evaluare cu privire la complianta planogramelor mentinute de clientii prezenti in proiectul Alphega.
- Indeplineste orice alta sarcina transmisa de seful sau ierarhic, si care intra in sfera sa de atributii;
- Zona acoperire clienti pentru pozitia din Tg. Mures- MURES, ALBA, BISTRITA NASAUD, HUNEDOARA;
- Zona acoperire clienti pentru pozitia din Craiova - DOLJ, GORJ, MEHEDINTI, VALCEA.

Alliance Healthcare Romania este unul dintre cei mai importanti distribuitori de medicamente si parafarmaceutice, membru Walgreens Boots Alliance, lider mondial in industria farmaceutica si de frumusete, prezent in 25 de tari si avand peste 415,000 de angajati.

In cadrul Walgreens Boots Alliance avem o retea de distributie cu peste 390 de centre ce deservesc 230,000 de farmacii, centre de sanatate si spitale, avand in portofoliu branduri mari precum: Walgreens, Duane Reade, Boots, No7, Botanics, Liz Earle, Soap & Glory etc.

In Romania suntem o echipa de peste 1.200 de profesionisti, orientata spre inovatie si evolutie, si ne desfasuram activitatea la nivel national prin cele 6 depozite si 14 reprezentante locale. Pentru ca ne gasesti in plin proces de rebranding, pana cand site-ul nostru va fi gata, pentru mai multe informatii poti accesa www.walgreensbootsalliance.com.

Te asteptam in echipa noastra, aplicand la unul din posturile vacante din cadrul companiei.

Publicat 29 Apr. 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 29 Mai 2024