Gratis

Achizitii/ Logistica

Lavmi - Perla S.R.L.

Candidatul Ideal

Diploma de licenta (studiile tehnice reprezinta avantaj);
Experienta anterioara de minim 1 ani in activitatea de achizitii
Cunostinte MS Office(Excel, Word, Outlook);
Foarte bune abilitati de comunicare si interactionare
Abilitati de organizare.
Gândire analitică;
Cunoastinte solide de limba engleza.
Experienţa de lucru in echipa.

Descrierea jobului

Cerceteaza piata materialelor si este la curent cu noutatile si oportunitatile.
Dezvoltarea portofoliului de clienti / implicare activa in negocierea ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄contractelor de achizitii cu furnizorii
Tine legatura cu partenerii interni si externi.
Solicita si analizeaza / centralizeaza ofertele de pret;
Identifica solutii de optimizare a costurilor si a timpilor de livrare;
Mentine legatura cu toate departamentele implicate in procesul logistic / proiect.
Intocmire documente necesare pentru formalitatile vamale
Analiza stocuri materie prima
Lansare comenzi / aprovizionare materie prima conform forecast / necesar productie
Urmarire comenzi lansate / date de livrare

In decursul a peste 30 ani de activitate, societatea noastra a dezvoltat doua principale obiecte de activitate :Garnituri etansare autoadezive pentru industria auto productie, imbuteliere si distributie de apa naturala plata si carbogazoasa.
LAVMI PERLA este furnizor de prim rang al AUTOMOBILE DACIA –RENAULT, fiind recunoscuta pentru calitatea produselor si seriozitatea colaborarilor cu partenerii de business si echipa proprie.
Preocupata permanent de inglobarea schimbarilor tehnologice si imbunatatirea mediului de lucru, compania promoveaza prin activitatile desfasurate, valorile sale: responsabilitate, profesionalism, cooperare, orientare spre dezvoltare.

Respectul si atentia pe care le acordam clientilor ne-au permis sa ne devoltam si sa ne impunem produsele pe piata interna dar si in afara tarii.

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 18 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024