Publicat 13 Apr 2021 | Reactualizat 11 Mai 2021 | Expiră 14 Mai 2021

Manager de proiect (project manager)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cel putin 3 ani experienta, inclusiv 2 ani experienta in coordonarea de proiecte sau in pozitia de consultant;
Experienta anterioara ca si team leader sau coordonator
Diploma de licenta in Informatica / Sisteme Informatice / Administrarea afacerilor
Cunostinte extinse si experienta in utilizarea instrumentelor si metodologiei Managementului de Proiect;
Dorinta de a invata si abilitatea de a fi la curent cu schimbarile proceselor conform evolutiei afacerii;
Capacitatea de a mentine o perspectiva de ansamblu desi lucreaza in detaliu
Excelente abilitati de analiza
Excelente abilitati de comunicare si interactiune cu persoanele de la toate nivelele
Excelente abilitati de organizare si gestionare a timpului
Abilitatea de a colabora cu diverse echipe de lucru in vederea asigurarii functionalitatii sistemului IT
Capacitatea de a lucra fara monitorizare atenta, bazandu-se pe obiective si finalizare sarcinilor
Gandire pozitiva, independenta si initiativa
Experienta de lucru in MS Office
Auto-motivat cu o puternica capacitate de influentare spre facilitarea muncii in echipa
Facilitator de situații Win-win

Descrierea jobului

Elaboreaza planul proiectului (incluzand scopul, obiectivele și termenul de livrare a proiectului, estimarea resurselor, atribuirea responsabilitatilor), planifica și detaliaza structura de lucru;
Colaboreaza cu părțile interesate și prezintă planul de proiect spre aprobare conducerii;
Conduce activitățile proiectului astfel încât să se asigure cu privire la progresele facute in timpul stabilit, costuri și la atingerea obiectivelor de calitate si gestioneaza colaborarea dintre partile interesate pastrand obiectivitatea si independenta;
Monitorizeaza, identifica si rezolva problemele aparute cu echipei de proiect;
Responsabil pentru menținerea urmăririi continue a proiectelor, pentru furnizarea în timp util a rapoartelor de status și a progreselor preconizate sau a potentialelor riscurilor pentru sponsori si/sau conducere;
Asigura alinierea proiectului la politicile, procedurile si instructiunile companiei;
Lucrează în strânsă colaborare cu echipele implicate in proiect și conduce pentru a asigura livrarea la timp a proiectului;
Revizuieste proiectul astfel incat sa indeplineasca cerintele sau nevoile rezultate din evolutia business-ului;
Coordoneaza sedintele de proiect, editeaza si distribuie minutele sedintelor;
Se asigura ca documentele aferente proiectului sunt complete si depozitate corespunzator;
Monitorizeaza si evalueaza factorii de success ai proiectului cu privire la costuri vs buget alocat, calitatea proiectului si respectarea calendarului stabilit.
Gestioneaza bugetul alocat proiectului;

Descrierea companiei

BCR Asigurari de Viata Vienna Insurance Group

Prezentare generala:

BCR Asigurari de Viata Vienna Insurance Group este o companie membra a Vienna Insurance Group, unul dintre cele mai mari grupuri internationale de asigurari din Europa Centrala si de Est.
Infiintata in anul 2005 ca subsidiara a BCR, compania si-a inceput activitatea operationala in anul 2006.
In acelasi an, Erste Group devine actionarul majoritar al BCR iar BCR Asigurari de Viata intra direct in top 10, ocupand locul 8 in industria asigurarilor de viata din Romania.
In anul 2007 compania a fost autorizata si ca administrator de fonduri de pensii facultative si a lansat primul sau fond devenind lider pe piata fondurilor de pensii facultative. In paralel cu administrarea fondului de pensii facultative continua ascensiunea in topul asiguratorilor de viata.
Compania este lider bancassurance oferind produse si servicii la cele mai competitive tarife si beneficiind de un parteneriat excelent cu BCR.

In septembrie 2008, Vienna Insurance Group (VIG), devine actionar majoritar al companiei iar compania beneficiaza de un nou logo.

Expirat
Manager de proiect (project manager)  -  BCR ASIGURARI DE VIATA VIG

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles