Publicat 24 Nov 2019 | Reactualizat 22 Dec 2019 | Expiră 25 Dec 2019

Manager Agentie de Turism

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta relevanta (minim 2 ani pe o pozitie cu responsabilitati similare)
Limba engleza (minim nivel intermediar) si cunostinte operare PC
Usurinta in comunicare si utilizarea tehnicilor de negociere
Experienta in administrarea bugetelor
Foarte bune abilitati organizatorice
Aptitudini pentru lucrul in echipa
Capacitate de analiza, planificare si urmarire a finalizarii sarcinilor de serviciu
Orientare catre client si capacitate de lucru sub presiune pentru a aduce rezultate in timp util

**Echipa pe care o conduce cuprinde agenti de turism; raporteaza ierarhic Managerului General.

Descrierea jobului

Planifica, organizeaza si stabileste (in colaborare cu CEO) prioritatile financiare si comerciale ale agentiei de turism
Promoveaza si comercializeaza oferta turistica
Urmareste maximizarea tuturor oportunitatilor de vanzare
Exercita control asupra activitatii agentiei de turism
Determina fluxul informational in activitatea agentiei
Stabileste responsabilitatile si obiectivele de vanzare pentru fiecare membru al echipei pe care o coordoneaza
Intocmeste rapoarte privind evolutia lunara a vanzarilor si realizeaza proiectii pe termen mediu si lung
Imbunatateste si/ sau mentine randamentul echipei in vederea atingerii obiectivelor stabilite
Propune si dezvolta strategii de vanzare necesare pentru cresterea portofoliului de clienti
Se informeaza in detaliu despre toate produsele ofertate de companie
Stabileste si mentine relatiile comerciale cu colaboratorii si cu clientii
Promoveaza, in stransa colaborare cu managerul general si departamentul de marketing, programele turistice, asigurand informarea corecta a publicului

Oferim
salariu motivant
comision corelat cu volumul vanzarilor realizate
reduceri pentru vacantele proprii
un mediu de munca deschis, bazat pe comunicare si colaborare

Agentie de turism cu activitate din anul 2010 pe piata din Bucuresti, cu puncte de lucru deschise in centrele comerciale Auchan Vitan, Cora Lujerului, Cora Alexandriei dar si cu prezenta la nivel national, prin intermediul website-ul www.travelidea.ro.

La Travel Idea ne-am angajat sa oferim servicii turistice de cea mai inalta calitate, combinand energia si entuziasmul cu experienta.Inca de la infiintare, agentia si-a concentrat eforturile spre oferirea de servicii turistice de calitate, raspunzand nevoilor clientilor si anticipand cerintele viitorului.

Satisfactia noastra vine din numarul mare al clientilor care au experimentat bucuria calatoriilor inedite prin sejururile si circuitele construite impreuna cu echipa noastra.

Expirat
Manager Agentie de Turism  -  TRAVEL IDEA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles