Gratis

Laborant - Floresti

FAR FOUNDATION SRL

Candidatul Ideal

Far Foundation, firma specializata in lucrari de constructii civile si drumuri, angajeaza pentru noul Laborator gr. 2 de analiza a betonului, asfaltului si a altor tipuri de materiale, pentru locatia din localitatea Floresti (langa Beclean), jud. BN: Laborant
  • studii medii finalizate (cele superioare constituie un avantaj in procesul de avansare in cadrul Laboratorului),
  • experienta minima 1-2 ani in Laborator constuctii-drumuri,
  • permis de conduceree cat. B,
  • disponibil la deplasari in tara (acolo unde sunt proiectele in desfasurare),
  • constituie avantaj disponibilitatea de realocare,
  • persoana organizata, cu rezistenta la efort fizic,
  • interes pentru domeniul constructiilor/ tehnic,
  • cunostintele de calculator reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

  • efectueaza prelevari materiale (mixture asfaltice, pamanturi, agregate), din teren si statiile de sortare,
  • efectueaza determinari necesare pentru identificarea pamanturilor, agregatelor si mixturilor asfaltice,
  • interpreteaza rezultatele si le transmite sefului de profil/ laborator,
  • completeaza documente specifice activitatii de laborant,
  • arhivarea testelor efectuate,
  • se preocupa de intretinerea echipamentelor din dotare si a laboratorului,
  • urmareste calitatea materiilor prime din incinta unitatii,
  • identifica neconformitatile si le raporteaza superiorilor.

Beneficii:
  • salariu motivant, corelat cu performanta,
  • beneficii extra salariale discutate la interviu,
  • mediu de lucru dinamic,
  • o masa calda de pranz,
  • training de specialitate.

SC Far Foundation SRL este o companie cu experienta, care asigura solutii complete pentru o gama larga de activitati in domeniul constructiilor civile si industriale, drumuri si poduri.
Infiintata in anul 2010, societatea a reusit sa se dezvolte continuu, ajungand astazi o firma de constructii apreciata, intr-un domeniu in care calitatea si promptitudinea sunt atribute esentiale.
Obiectivul de baza al companiei noastre este de a oferii servicii de inalta calitate in vederea asigurarii conformitatii cu cerintele clientului, cu cerintele legale si reglementarile aplicabile precum si de a creste satisfactia clientului.
Sistemul de management implementat ne permite sa avem o organizare interna eficienta, cu proceduri de lucru clar definite, rolul acestora fiind cresterea calitatii muncii noastre si implicit satisfacerea cerintelor beneficiarilor nostri.

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024