Publicat 10 Oct 2019 | Reactualizat 07 Nov 2019 | Expiră 10 Nov 2019

Junior Management Consultant - suport implementare proiecte

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Partenerul nostru, SC MEDLINE COM SRL, este in cautarea unor tineri talentati care isi doresc sa isi inceapa o cariera in Managementul Proceselor si elemente de Controlling (financiar, costuri).

Daca cerintele de mai jos ti se potrivesc, aplica si te vom contacta. Candidatul ideal:

  • Are studii superioare in domenii precum Management, Resurse Umane, Economie, Business, Comerț, Marketing si isi doreste sa lucreze in domeniul managementului proceselor. Candidatul ideal se apropie de finalizarea studiilor universitare/post-universitare sau este absolvent recent al uneia din specializarile mentionate mai sus.
  • Este capabil sa urmareasca teme si termene, sa ajute membrii echipei sa isi atinga obiectivele si sa raporteze superiorilor situatia curenta.
  • Are cunoștințe de limba engleza la un nivel avansat;
  • Lucreaza bine cu oamenii. Se face placut usor si poate sa conduca, coordoneze si sa stimuleze oamenii din echipa lui de proiect;
  • Este constient ca dezvoltarea profesionala se obtine prin munca si este dispus sa depuna un efort sustinut pentru a-si atinge obiectivele;
  • Are capacitatea de a lucra independent, de a-si urmari obiectivul si de a-l duce la indeplinire.
  • Vrea sa invete si are simt al raspunderii;
  • Este atras de prelucrarea si interpretarea datelor (este dispus sa invete Microsoft Excel la nivel de specialist);
  • Are abilitati bune de comunicare si are rabdare cu oamenii;

Descrierea jobului

Odata selectat pentru aceasta functie, noul angajat va intra intr-un proces de pregatire de 6 luni pentru a deveni una din mainile dreapte ale membrilor consiliului de administratie al companiei. Din sarcinile cele mai importante amintim:

  • extrage, prelucreaza si interpreteaza in timp real date combinate din zona de financiar, contabilitate si operational;
  • pregateste rapoarte cu ciclicitate predefinita sau la solicitare pentru top-managementul companiei;
  • urmareste functionarea si integritatea sistemului de management din organizatie, cu suportul de know-how al Agora Consulting;
  • asista managementul companiei in implementarea planului de dezvoltare al companiei;
  • genereaza documente de prezentare si raportare catre management;
  • ofera sprijin managerial sefilor de departamente;
  • coordoneaza proiectele de schimbare in cadrul organizatiei;
  • supravegheaza implementarea masurilor luate;
  • participa la intalnirile de lucru ale echipei de management si le faciliteaza;
Trainingul specific de management, utilizarea pe unelte de management, lucrul cu oamenii si procesare de date (MS Excel) vor fi incluse in cadrul unui sistem de mentorat asigurat de Agora Consulting in baza unui plan de inductie predefinit, cu derulare pe un interval de 6 luni, si se va desfasura atat la sediul angajatorului cat si la sediul Agora Consulting (ambele in Cluj-Napoca).

AGORA Consulting asista compania Medline COM SRL (http://www.medline.com.ro/) in selectia pentru postul de Junior Management Consultant (denumire interna: Business Transformation Officer).

Despre Medline COM S.R.L: a fost infiintata in anul 1994 si este situata in Cluj-Napoca, judetul Cluj.
Cu un efectiv de peste 700 de angajati in mai multe locatii din tara, Medline COM S.R.L este o companie de top din domeniul Facility Management, una dintre firmele cele mai importante, recunoscute şi apreciate din acest sector de activitate.

Expirat
Junior Management Consultant - suport implementare proiecte  -  Agora Consulting

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles