Gratis

Invatatoare after-school

ANNA SCHOOL S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Seriozitate
  • Punctualitate
  • Abilitatea de a comunica cu copiii.
  • Atitudine proactiva si orientata spre rezultate.
  • Capacitatea de a organiza si gestiona timpul eficient.
  • Capacitatea de a rezolva probleme si de a gestiona situatii de criza.
  • Comunicare scrisa si verbala.

Descrierea jobului

  • supravegherea copiilor;
  • programarea activitatii de invatare;
  • activitati cu caracter educativ (teme);
  • stabilirea unui cadru adecvat (reguli de conduita, atitudini, ambient) pentru desfasurarea activitatilor in conformitate cu particularitatile grupei de elevi;
  • monitorizarea comportamentului elevilor si gestionarea situatiilor conflictuale;
  • cunoasterea, consilierea si tratarea diferentiata a elevilor;
  • consolidarea cunostintelor acumulate la orele de curs;
  • activitati creative si practice/tematice;
  • ateliere de dezvoltare personala;
  • activitati de motivare pozitiva;
  • activitati de dobandire a deprinderilor de viata independent si autonomie personala;
  • organizeaza activitati culturale si recreative (dans, limbi straine, etc.);
  • formarea notiunilor si conceptelor fundamentale prin utilizarea permanenta a terminologiei specific prin crearea situatiilor de invatare care sa asigure incadrarea acestora in sisteme coerente si logice;
  • formarea si consolidarea deprinderilor de citit-scris;
  • formarea si dezvoltarea capacitatii de dezvoltare orala si scrisa prin procedee si metode specific;
  • respectarea si promovarea deontologiei profesionale.
  • asumarea responsabilitatii in ingrijirea copiilor si asigurarea securitatii acestora
  • asumarea responsabilitatii in pastrarea si intretinerea curateniei, a materialelor si a mijloacelor din dotare;
  • respectarea normelor de protectie a muncii si privind prevenirea si stingerea incendiilor;
  • responsabilitate in planificarea si realizarea activitatiilor.

Îmbinând pasiunea noastră pentru o educație de calitate, dragostea pentru copii și nevoia unui afterschool și centru educațional în cartier, am lansat în anul 2023 centrul Anna School.

Cadrele noastre didactice, cu experiență de peste 10 ani în domeniul educațional, sunt aici să răspundă nevoilor copiilor, să îi ajute și să îi ghideze pe tot parcursul lor școlar și, nu în ultimul rând, să le aducă un zâmbet pe chip.
Publicat 13 Mai 2024 Reactualizat 13 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024