Publicat 23 Iun 2018 | Expiră 24 Iul 2018

Instructor Animator Socio Educativ Tabere Bucuresti

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Salut :) Noi suntem Logiscool și căutăm un coleg pentru perioada de vară, pentru programele de animație și jocuri desfățurate în București, cu elevii școlii noastre. Oferim un mediu de lucru plăcut, program flexibil, grupe de maxim 6 copii și suport în desfașurarea activității (jocuri, recuzită specifică).

Descrierea jobului

- Elaborarea și coordonarea programului de jocuri și activități sportive pentru copii cu vârste între 7 - 10 ani și 11-14 ani, pe parcursul școlii de vară organizate de Logiscool.
- Organizare: grupe de maxim 6 copii per instructor-animator.
- Program de lucru: part-time sau full-time, în perioada iulie-august 2018 (toată perioada sau module de câte o săptămână, în funcție de disponibilitate). Intervale orare: Luni-- Vineri: 8.30-13.30 și/sau 13.00-17.00.
- Locație: Sediul școlii din București, sectorul 1, Strada Iordache Golescu nr. 17 și Parcul Regina Maria (aflat chiar lângă sediul școlii).

Responsabilități:

- elaborarea programului de jocuri și activități, în funcție de vârstele copiilor;
- coordonarea jocurilor și activităților;
- însoțirea și supravegherea copiilor pentru masa de prânz;
- asigurarea securității participanților și oferirea de asistență în caz de urgențe;

Cerințele postului:

- experiență în lucrul cu copiii și activități similare,
- fire pozitivă, prezenta veselă și mereu cu zâmbetul pe buze,
- temperament entuziast, activ și dinamic,
- creativitate și bună dispoziție,
- atentie distributivă și capacitate de organizare a copiilor și activităților,
- poate acorda primul ajutor în caz de urgențe,
- acreditare pentru animator socio-educativ sau instructor animator.

Școala Internațională de Cursuri de Programare si Robotica pentru copii cu vârstele între 7-17 ani.

Logiscool a început în 2014 în Budapesta, Ungaria. Astăzi predăm în 40+ locații în 8 țări, iar numărul cursanților noștri crește exponențial.

Mai mult de 10.000 cursanți au avut ocazia până acum să parcurgă cursurile noastre săi să vadă că la Logiscool programarea este o activitate plăcută.

Prima școală Logiscool din România, Logiscool București Turda, s-a deschis în februarie 2018, în zona Bulevardul Turda - Podul Grant.

Expirat
Instructor Animator Socio Educativ Tabere Bucuresti  -  LOGISCOOL ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles