Publicat 17 Iul 2019 | Reactualizat 14 Aug 2019 | Expiră 17 Aug 2019

INSPECTOR LICHIDARI DAUNE BUCURESTI

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare, specializare tehnica;
  • Experienta 3 ani in specializari tehnice, optim in domeniul auto;
  • Limbi straine: optional engleza;
  • Cunostinte foarte bune Microfost Office( Excel, Word, Power Point);
  • Permis conducere categoria B;
  • Atitudine orientata catre rezultatesicatre clien;
  • Abilitati excelente de comunicare si relationare;
  • Capacitate de analiza sisinteza;
  • Abilitati organizatorice si spirit de echipa.

Descrierea jobului

  • Intocmeste documentele specifice dosarelor de daune (acte de evaluare, devize, accepte de plata, reconstatari, corespondenta cu asiguratul sau cu organele abilitate in cercetarea evenimentelor ce stau la baza dosarelor de daune, solicitare expertize);
  • Stabileste solutiile tehnologice de readucere a obiectului asigurat la starea de dinaintea producerii evenimentului sau, dupa caz, solutiile tehnologice de evaluare a cuantumului daunei;
  • Intocmeste referatele de plata a dosarelor de dauna instrumentate si face propunerea achitarii sumelor corespunzatoare dupa o verificare atenta a incadrarii evenimentului in conditiile de asigurare, dinamicii accidentului si dupa o verificare a cuantumului daunelor solicitate de asigurat;
  • Opereaza dosarele de daune in programul informatic.

Ai aplicat
Expirat
INSPECTOR LICHIDARI DAUNE BUCURESTI  -  S.C. Generali Romania Asigurare Reasigurare S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles