Publicat 04 Mar 2016 | Expiră 05 Apr 2016

Inginer vanzari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare in domeniul tehnic;
O buna capacitate de intelegere a solicitarilor tehnice venite de la potentialii clienti, precum si a solutiilor tehnice venite din partea departamentului tehnic
Disponibilitate de deplasare frecventa in tara;
Cunostinte cel putin medi dei limba engleza
Cunostinte utilizare pachet MS Office
Experienta similara in domeniul energiilor regenerabile constituie un avantaj important.
CANDIDATII CE APLICA, FARA SA RASPUNDA LA INTREBARILE DIN MINI INTERVIU CU MAXIMA SERIOZITATE, VOR FI DESCALIFICATI.

Descrierea jobului

- Prospecteaza in permanenta si identifica potentialii clienti
- Contacteaza si viziteaza clientii din baza de date a companiei;
- Promoveaza serviciile companiei si ofera consultanta legat de modul de utilizare, functionare, etc.
- Este in permanenta la curent cu ofertele actuale ale concurentei;
- Intocmeste zilnic/saptamanal diversele rapoarte solicitate de superiorul ierarhic;
- Propune solutii de imbunatatire a strategiei de vanzare, a gamei de produse comercializate, etc.

Grupul de firme cu capital integral privat URBIO are ca principal obiectiv promovarea și comercializarea pe teritoriul României și al Republicii Moldova a " tehnologiilor verzi", prietenoase cu mediul. În prezent URBIO promovează noi concepte și proiecte privind producerea energiei electrice provenite din surse regenerabile, oferind clienților săi, persoane fizice și juridice, soluții pentru diminuarea semnificativă a costurilor privind consumul de energie electrică.
Cu dorință de muncă și încredere în forțele proprii și în reușita noastră, ne desfășurăm activitatea în două puncte de lucru, două orașe mari ale României: București și Iași, cel din urmă fiind sediul principal.

Expirat
Inginer vanzari  -  Urbio RO

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles