Publicat 01 Oct 2019 | Expiră 01 Nov 2019

Inginer Sisteme IT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Histria Shipmanagement este o companie care caută mereu să își îmbunătățească serviciile pe fondul unei dezvoltări susținute. Angajații de la sediul companiei furnizează soluțiile care permit personalului îmbarcat să opereze navele în siguranță și care oferă clienților și partenerilor șansa de a-și perfecționa afacerile.

Acesta va fi și rolul tău: de a defini și implementa rețele mari de calculatoare, de a construi instrumente și componente pentru automatizarea administrării sistemului informatic, de a evalua noile tehnologii și de a proiecta, construi și testa instrumente și metode inovative pentru exploatarea sistemelor informatice.

Dacă te simți atras de felul în care tehnologia informației motorizează lumea maritimă, poate vei găsi interesantă această oportunitate de angajare, care are un profil unic în România.

Candidatul ideal:

  • Licențiat în Știința Calculatoarelor, Tehnologia Informației, Matematică, Inginerie Electronică sau Telecomunicații;
  • Experiența profesională este binevenită, dar nu constituie un avantaj; proaspeții absolvenți sunt încurajați să aplice;
  • Cunoștințe bune de limbă engleză;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru călătorii;
  • Calități personale, cum ar fi să aibă inițiativă, o judecată sănătoasă și o logică ascuțită, precum și să fie auto-motivat și un jucător de echipă.

Descrierea jobului

Cerințele postului:

  • Creează, întreține și documentează rețele de calculatoare;
  • Implementează și întreține instrumente pentru monitorizarea infrastructurii sistemului informatic;
  • Asigură asistență tehnică utilizatorilor pentru exploatarea eficientă a sistemului informatic și pentru o înțelegere rapidă a modului în care funcționează noile tehnologii;
  • Efectuează scanări de vulnerabilitate a sistemului pentru a asigura un nivel înalt de securitate;
  • Dezvoltă proceduri efective pentru backup și restore;
  • Gestionează instrumentele și echipamentele care formează infrastructura de rețea, cum ar fi routere, switch-uri, cabluri, plăci de rețea, firewall-uri, protocoale wireless și altele;
  • Face aprovizionare și achiziție de echipamente, servicii de suport și întreținere;
  • Colaborează cu membrii echipei și împărtășește idei despre cum se pot dezvolta și cum pot fi îmbunătățite instrumentele de sistem;
  • Participă la ședințe de proiectare și planificare de rețele;
  • Lucrează cu supraveghere puțină sau deloc, autonom sau într-o echipă, demonstrând o judecată independentă;
  • Aplică regulile de business ale companiei atunci când proiectează și dezvoltă rețelele de calculatoare;
  • Susține echipele Operare, Tehnic, Siguranță, Crewing, Financiar și toate celelalte divizii ale companiei;
  • Execută alte sarcini desemnate de Managerul IT și de Directorul General.
Beneficii:
  • Activitate în cadrul unei organizații de clasă mondială;
  • Mediu de lucru modern și în continuă evoluție;
  • Perfecționare continuă în plan profesional;
  • Participarea la conferințe și seminarii de specialitate;
  • Pachet salarial competitiv.

Furnizăm servicii complete de management naval, recrutare personal navigant și agenturare nave.

De asemenea, oferim o gamă largă de soluții IT pentru industria maritimă.

Expirat
Inginer Sisteme IT  -  Histria Shipmanagement

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles