Gratis

Coordonator Masterdata - Targu-Mures

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM

Candidatul Ideal

Acceptă provocarea viitorului și alătură-te echipei noastre pentru dezvoltarea unei cariere de succes!
Cautam pentru echipa noastra de Masterdata o persoana deschisa cu bune abilitati de coordonare orientat spre rezultate.

Pentru acest rol este nevoie de:
  • Studii Superioare Tehnice
  • Limbi straine : Engleza – nivel avansat, Germana – reprezinta avantaj
  • Cunostinte bune de operare PC – Pachetul Office iar SAP – constituie avantaj
Competente:
  • Abilitati de coordonare
  • Atentie la detalii
  • Orientare spre rezultat si calitate
  • Orientare spre client
  • Munca in echipa
  • Planificare si organizare

Descrierea jobului

Rolul face parte din cadrul departamentului Masterdata si presupune urmatoarele sarcini:
  • Coordonarea activitatilor responsabililor de masterdata din departament.
  • Asigurarea evaluarii/dezvoltarii responsabililor masterdata.
  • Asigurarea aderentei la KPI; raportare KPI catre Head of Project Area.
  • Organizarea de sedinte pentru a asigura corelarea datelor din sistem introduse de responsabilii din celelalte departamente.
  • Cunoasterea intregului proces de creare masterdata aferent tuturor departamentelor implicate (cunostinte de baza); coordonarea modificarilor de masterdata astfel incat sa nu fie afectata productia.
  • Crearea si actualizarea datelor legate de ierarhia liniilor de productie in SAP; crearea si actualizarea locurilor de munca (workplace) din sistem conform cerintelor produsului si a liniilor de productie.
  • Crearea si actualizarea planurilor de lucru (routing) conform TPIO creat de inginerul de dezvoltare proces. La nevoie modificarea planurilor de lucru in urma unor modificari tehnice.
  • Verificarea corectitudinii datelor create de inginerii de dezvoltare proces in faza de prototip/preserie sau serie.
  • Persoana de contact pentru inginerii de dezvoltare proces in cadrul proiectelor (produse noi sau modificari).
  • Asigurarea de suport inginerilor in crearea instructiunilor de lucru pentru productie.
  • Crearea si actualizarea setarilor SMART de process in SAP (ECC) si ME.

Beneficiile pe care le oferim sunt:
  • Transport gratuit
  • Tichete de masa
  • Tichete cadou
  • Bonus anual de performanta
  • Discount la sala de sport
  • Abonament medical
  • Al 13-lea salariu
  • Bonus de fidelitate
  • Mediu de lucru tanar si dinamic
  • Traininguri pentru dezvoltare profesionala si personala

Aplica acum! Asteptam cu interes sa ne cunoastem!

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare. Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai. Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto. Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala.
Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024