Gratis

Inginer Ofertare CFDP

DACIA ASPHALT
2 poziții

Candidatul Ideal

Inginer Ofertare CFDP in Rascruci, Judetul Cluj

Candidatul ideal :
  • Studii superioare tehnice, profil constructii;
  • Experienta minim 2-3 ani de OFERTARE in lucrarile ce vizeaza constructii drumuri si poduri
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Foarte bune cunostinte de utilizare program de devize + Microsoft Excel/Word etc);
  • Cunostinte AutoCad sau alt program similar de proiectare
  • Persoana dinamica, flexibila, activa, responsabila, foarte bine organizata, orientata catre obtinerea de rezultate
  • Foarte bune cunostinte tehnice in domeniul constructiilor

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Cunoasterea programelor de devize
  • Analizează documentatia proiectelor in vederea intocmirii propunerii de executie si financiare
  • Verificarea si ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈corelarea specificatiilor tehnice ale proiectului cu listele de cantitati si planse
  • Intocmirea documentelor de santier, intocmire metodologii tehnice de executie, calcul cantitati de lucrari/unitate de masura conform proiect (bill –uri de cantitati), inclusiv stabilirea detaliilor tehnice cu privire la realizarea lucrarilor subcontractate, necesare pt elaborarea ofertei economice;
  • Intocmire calcule, devize, dosare de prezentare pentru cerintele din oferta; oferta Tehnica ( Metodologie de executie, Grafic Gantt, Organizare de santier, Resurse (esalonare, organigrama, responsabilitati personal implicat in executia lucrarilor, etc.), Plan management de trafic, etc.)
  • Intocmire situatii de lucrari executate
  • Pregatirea si lansarea in executie a proiectelor
  • Analizeaza ofertele aparute pe SEAP si descarca oferta la care se hotaraste participarea
  • Participa la intocmirea ofertelor si a documentatiei tehnice pentru licitatii;
  • Analizeaza caietele de sarcini primite de la client sau descarcate de pe SEAP;
  • Actualizeaza in permanenta solutiile tehnice si baza de date pentru preturile materialelor ;
  • Emite cereri de oferta catre furnizori/subantreprenori, compara ofertele de pret;
  • Participa impreuna cu echipa la finalizarea documentatiei pentru licitatie si predarea acesteia la sediul autoritatii contractante sau pe SEAP;
  • In cazul in care este nevoie, va participa activ la organizarea santierelor si a echipei aflata in subordine.

Firma Dacia Asphalt are punct de lucru la Rascruci, jud.Cluj, cu cod caen axat pe constructii drumuri si poduri, avand un colectiv de profesionisti cu experienta si reputatie in domeniul de desfasurare al activitatii. Compania este angajata intr-un proces de dezvoltare dinamica, oferind stabilitate si echilibru intr-un mediu economic imprevizibil, fapt demonstrat printr-un istoric competent si profesionist.
Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 15 Iun. 2024