Publicat 07 Dec 2018 | Expiră 07 Ian 2019

Inginer Calitate cu experienta in domeniul Cablajelor.

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Cunoscator al procesului din domeniul cablajelor cu experienta in Manufacturing , Proces Technic sau din Calitate;
- Experienta consolidata in managementul activitatilor de productie si coordonarea personalului din sectorul cablajelor electrice;
- Cunoaşterea excelentă a legislaţiei relevante;
- Cunoaşterea excelentă a materialelor şi a manoperei asociate;
- Cunoaşterea excelentă a produselor;
- Cunoaşterea excelentă a procedurilor sistemului de management al calităţii pentru care este
responsabil;
- Bune abilităţi interpersonale şi de comunicare;
- Abilităţi excelente de organizare şi coordonare;
- Abilităţi excelente de planificare şi planificare;
- Capacitate excelentă de a lucra independent şi colaborativ;
- Orientare puternică spre îmbunătăţire, inovare şi atingerea obiectivelor;
- Aptitudinea de rezolvare a problemelor;
- Abilităţi de conducere;
- Buna cunoastere a sistemelor informatice si in special a aplicatiilor software-ului de management AS 400 folosit de Angajator;
- Cunoaşterea limbii engleze şi / sau italiană este un avantaj.

Descrierea jobului

- supraveghează toate activităţile de producţie ale cablajelor electrice; aproximativ 160 de muncitori, împărţiţi în 4 departamente, fiecare cu un şef de şantier şi unităţi operaţionale delocalizate pe teritoriu;
- se intersectează şi colaborează cu departamentul tehnic pentru cea mai bună industrializare a proceselor;
- cunoaşte obiectivele şi politicile companiei;
- colaborează cu managementul general pentru a defini noile obiective generale ale managementului companiei;
- propune iniţiative de management menite să optimizeze eficienţa fabricii în departamente şi pe liniile de asamblare, raţionalizarea serviciilor de producţie, calificarea cheltuielilor şi raţionalizarea procedurilor;
- prezintă sectorului său şi celorlalte sectoare de activitate actualizările normative care vizează activităţile lor;
- asigură întreţinerea şi actualizarea fişierelor de informaţii şi a copiilor de rezervă relevante pentru zona de responsabilitate;
- menţine şi îmbunătăţeşte motivaţia şi profesionalismul angajaţilor prin atribuirea obiectivelor şi a sarcinilor, promovând competenţa profesională şi evaluând rezultatele;
- are grijă, prin pregătirea planurilor specifice, de actualizarea şi dezvoltarea resurselor alocate;
- verifică respectarea îndatoririlor de serviciu de către personalul de producţie;
- aplică directivele, politicile şi procedurile companiei în relaţia cu colaboratorii;
- întocmeşte rapoarte periodice către directorul general privind performanţa sectorului de răspundere;
- aduce îmbunătăţiri şi ajustări ale politicilor;
- coordonează producţia;
- respectă termenul de finalizare a comenzilor;
- analizează şi optimizează procesului de producţie în conformitate cu bugetul, standardele de calitate şi siguranţă ale companiei.

-Se lucreaza intr-un singur schimb;
-Se deconteza transportul in comun din ARAD;
- Salariul şi beneficii, în funcţie de candidat (informal, aproximativ 5000-6000 lei net);
-Tichete de masa in suma de15 ron/zi lucrata;
-Se primeste al 13-lea salariu.

Ascent Group - Companie a grupului Ascent specializată în servicii de consultanţă pentru dezvoltarea afacerilor, identificare de parteneri de afaceri, dezvoltarea de planuri de afaceri şi servicii de consultanţă în management.
Ascent Finance - Companie a grupului Ascent membră a CECCAR (Corpul Experţilor Contabili şi Contabililor Autorizaţi din România), specializată în servicii de contabilitate, supervizări de contabilitate şi consultanţă fiscală.
Ascent Human Capital - Companie a grupului Ascent specializată în servicii de consultanţă în domeniul resurselor umane, training şi coaching.

Expirat
Inginer Calitate cu experienta in domeniul Cablajelor.  -  ASCENT HUMAN CAPITAL SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles