Publicat 04 Mar 2016 | Expiră 05 Apr 2016

INGINER ACHIZITII

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare de lunga durata intr-unul dintre urmatoarele domenii: electroenergetica, electrotehnica, informatizarea proceselor energetice/informatica industriala in energetica,
- Experienta in domeniu minim 3 ani
- Autorizatie ANRE II B +II A – constituie avantaj
- Permis de conducere categoria B
- Disponibilitate la deplasari ocazionale in tara
- Organizat, meticulos, perseverent
- Experienta in domeniul energiei regenerabile constituie avantaj;

CANDIDATII CE APLICA, FARA SA RASPUNDA LA INTREBARILE DIN MINI INTERVIU CU MAXIMA SERIOZITATE, VOR FI DESCALIFICATI.

Descrierea jobului

- Asigurarea achizitiei de produse si echipamente necesare pentru activitatea societatii;
- Cautarea si identificarea de noi furnizori
- Negocieaza termenii contractuali cu furnizorii, cautand in permanenta sa ii imbunatateasca (termen de plata si de livrare, volum, discount, pret)
- Sprijinirea dezvoltarii organizatiei si a clientilor sai prin achizitia si procurarea produselor, echipamentelor si materialelor de cea mai buna calitate la cel mai bun pret
- Plasarea comenzilor si mentinerea unei legaturi permanente cu furnizorii pentru cunoasterea statusului comenzilor
- Monitorizarea calitatii produselor si echipamentelor achizitionate, pentru a asigura concordanta cu toti termenii contractuali si rezolvarea eventualelor probleme aparute
- Identifica furnizorii de rezerva pentru cele mai cerute categorii de produse
- Comunicarea cu Departamentul contabil – financiar pentru facturare si alte aspecte financiare
- Ofera sprijin tehnic colegilor din departamentul vanzari si/sau achizitii publice;
- Analizeaza solicitarile clientilor si propune solutii tehnico – financiare viabile, in conformitate cu strategiile interne ale companiei.

Grupul de firme cu capital integral privat URBIO are ca principal obiectiv promovarea și comercializarea pe teritoriul României și al Republicii Moldova a " tehnologiilor verzi", prietenoase cu mediul. În prezent URBIO promovează noi concepte și proiecte privind producerea energiei electrice provenite din surse regenerabile, oferind clienților săi, persoane fizice și juridice, soluții pentru diminuarea semnificativă a costurilor privind consumul de energie electrică.
Cu dorință de muncă și încredere în forțele proprii și în reușita noastră, ne desfășurăm activitatea în două puncte de lucru, două orașe mari ale României: București și Iași, cel din urmă fiind sediul principal.

Expirat
INGINER ACHIZITII  -  Urbio RO

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles