Gratis

Wedding Event planner - asistent, junior sau expert

Domeniile Saftica

Candidatul Ideal

Wedding Event Planner la Domeniile Săftica
Vrei să faci parte dintr-o echipă tânără, ambițioasă și performantă?

Angajam pentru urmatoarele posturi:
  • Asistent Wedding Event Planner
    • din această poziție veți avea posibilitatea să avansați către poziția de Junior Event Planner conform unui plan de carieră în 6-12 luni;
    • acest post nu necesită experiență în domeniul evenimentelor private;
  • Junior Wedding Event Planner
    • acest post necesită o experiență in relatie cu clientii si sarcini de organizare de minim 1 an de zile (indiferent de domeniul în care ați activat, importante sunt calitatile dobandite)
  • Expert Wedding Event Planner
    • acest post se adresează persoanelor cu experiență în domeniul evenimentelor private si corporate (minim 3 ani experiență în domeniu);

  • ​Ce tip de persoană căutam:
    • este pasionată de organizare evenimente și relaționare cu clienții;
    • vede greșelile dintr-un text imediat și nu se poate abține să le corecteze;
    • e prietenă bună cu calculatorul și se descurcă să folosească Gmail, Google Drive și Google Calendar;

    Descrierea jobului

    Descrierea job-ului:
    • Implicare in procesul de organizare al evenimentelor: de la contactarea lead-urilor, trimiterea ofertelor, intalnirile de prezentare, planificare si pana la inceputul evenimentui cand se preda catre echipele care asigura livrarea serviciilor contractate
    • Ofera sentimentul de incredere si claritate pentru desfasurarea ulterioara a evenimentului, atat pentru client cat si pentru echipa care livreaza serviciile promise.

    Adresă Birou și Programul de lucru:
    • Biroul se află în Săftica, pe DN1, la 5 km de Aeroportul Otopeni. 2km de Therme Bucuresti
    • ATENTIE - nu este un job remote. Mare atenție când evaluezi distanță și timpul deplasării acasă-birou – nu trebuie să fie mai mare de 40-50min.

    Program de lucru 11:00-20:00 (include pauză de masă la prânz)​

    Se lucrează sâmbătă și/sau duminică (se face programul astfel încât permanent să ai 2 zile libere pe săptămâna, inclusiv atunci când lucrați sâmbătă și/sau duminică)​

    Alături de cine vei lucra și de ce e fain să lucrezi la noi în echipă

    Echipa Domeniile Saftica a ajuns in 2024 la aproape 60 de angajati. Florin este manager general si are experienta in domeniu din 2004 cu peste 1500 evenimente organizate. Vei lucra în echipă cu oameni pasionați de organizarea evenimentelor. Vor fi momente de stres, presiune și contra-timp. Dar dacă esti pasionat de acest domeniu, ești vesel, îți place să lucrezi în echipă și să faci lucrurile din ce in ce mai bine, cu siguranță te vei înțelege bine cu Florin și cu toată echipa.

    Analizeaza bine si NU aplica dacă…
  • nu ești dispus să lucrezi sâmbătă și/sau duminică
    • (se face programul astfel încât permanent să ai 2 zile libere pe săptămâna, inclusiv atunci când lucrați sâmbătă și/sau duminică) & pe program atipic (de obicei 11:00-20:00 (include pauză de masă la prânz)
    • În acest domeniu evenimentele și majoritatea întâlnirilor sunt sâmbătă și duminică;
  • nu analizezi bine distanță de acasă la locul de muncă; timpul deplasării nu trebuie să fie mai mare de 40 min. Se lucreaza de la birou.
  • îți doresti mai mult să fii wedding planner decât event planner locație;
  • Descrierea companiei

    Istoricul nostru și care e scopul pe termen lung

    Domeniile Saftica: hotel, piscina, trattoria, evenimente.
    Locatia se afla chiar pe DN1, in Saftica, la 2 km de Therme Bucuresti, 6 km de Aeroportul Otopeni, 15 min de Mall Baneasa.

    Suntem una dintre cele mai apreciate locatii din zona de nord a Bucurestilor (Balotesti, Corbeanca, Otopeni, Snagov, Moara Vlasiei). De curand am finalizat si cea mai frumoasa terasa acoperita incalzita din zona.

    Povestea noastră a început în anul 1994 când am preluat administrarea fostului popas Saftica. A urmat o perioada dificilă de 16 ani până am reușit să construim conceptul “Salon du Mariage” o locație integrată care oferă mirilor tot ce au nevoie în același loc.

    In 2010 am creat conceptul “Salon du Mariage” (pe google translate “salon du mariage” inseamna “nunta spectacol” – un altfel de concept de nunta – o locatie integrata care are la baza principiul “Fara stres, fara batai de cap pentru miri”

    Am construit încet, în fiecare an încercând să mai îmbunătățim ceva (atât pe noi cât și serviciile oferite). Am ajuns acum să avem un business solid.

    In anul 2022 am inceput si procesul de rebranding, promovand toate activitățile sub brandul Domeniile Săftica: hotel, piscină, trattoria, evenimente.

    Construim împreună un mediu stabil și predictibil atât pentru angajați cât și pentru clienți.

    Fostul Popas Săftica a evoluat catre “Domeniile Săftica” astfel:

    • 2 saloane de evenimente
    • Piscina de vara
    • Hotel Săftica – 24 de camere de cazare
    • Trattoria – pizza, paste & more – restaurant, terasă, delivery.Domeniile Saftica – hotel, trattorie, piscina, evenimente.

    Viziune Domeniile Săftica:
    Să fim prima opțiune în mintea oamenilor din București-Ilfov atunci când doresc să iasă la un restaurant, la piscină sau să organizeze evenimente speciale din viață profesională sau personală

    Misiune Domeniile Săftica:
    La Domeniile Săftica organizăm cu pasiune și profesionalism evenimente, punând întotdeauna pe primul loc respectarea promisiunilor față de clienți și calitatea serviciilor oferite.

    Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024