Gratis

Economist/ Contabil

SAMUS TEC

Candidatul Ideal

- Capacitate de decizie si asumarea responsabilitatii;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Atitudine constructiva;
- Capacítate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii
- Studii in domeniul economic si financiar-contabil;
- Stagiar sau membru CECCAR (reprezinta un avantaj);
- Sa posede cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil
- Cunostinte ale legislatiei fiscale nationale (Cod Fiscal si Cod de Procedura Fiscala);
- Atitudine pozitiva si proactiva;
- Abilitati de comunicare, organizare si planificare

Descrierea jobului

- Intocmeste situatia principalilor indicatori economico-financiari, bilanturile;
- Asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor contabile privind: fondurile fixe, calculul mijloacelor circulante,
cheltuielile de amortizare pentru valoarea ramasa, cheltuielile de productie sau circulatie si calculul costurilor;
- Efectueaza inregistrari contabile ( casa, banca, furnizori, clienti, salarizare, diverse, inchidere venituri si cheltuieli);
- Organizeaza inventarierea periodica (cel putin odata pe an) a tuturor valorilor patrimoniale;
- Executa Operatiuni bancare ( incasari, plati in lei si valuta);
- Intocmeste si verifica Registru de casa;
- Intocmeste Registru jurnal, Jurnalul de vanzari, jurnalul de cumparari;

Beneficii:
Tichete de masa;
Prime anuale;
Salariu competitiv;
Decont transport.

SAMUS TEC SA, membra a MG TEC Grup, este o companie cu capital privat romanesc, ce activeaza pe piata constructiilor din anul 1991. Compania furnizeaza servicii de executie lucrari de infrastructura rutiera, lucrari civile si industriale. Suntem un important producator si furnizor de structuri prefabricate din beton armat si precomprimat, precum si de mixturi asfaltice, betoane si de agregate minerale de balastiera.

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 30 Mai 2024