Economist/Contabil

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare in domeniul economic;
- Cunostinte de utilizare soft de contabilitate (WinMentor/ Nexus )
- bune cunostinte de operare MS Office (Excel, Word);
- abilitati de planificare si organizare;
- atitudine pozitiva;
- abilitati de comunicare cu clientii si de lucru in echipa;
- experienta in firma de contabilitate constituie avantaj.

Descrierea jobului

- Preluarea documentelor de la clienti si indosarierea acestora;
- Intocmirea unor situatii centralizate in Excel;
- Inregistrarea contabila a documentelor in conformitate cu principiile contabile in programul de contabilitate;
- Verificarea soldurilor din contabilitate;
- Intocmirea adreselor catre institutiile statului;
- Analiza fiselor partener.

Beneficii:
- Mediu de lucru profesionist;
- Formare profesionala continua;
- Loc de munca stabil;
- Respect fata de angajati.

Societatea noastra are ca obiect principal de activitate prestarea de servicii din domeniul financiar-contabil. Oferim servicii profesionale de contabilitate financiara, contabilitate de gestiune, consultanta fiscala si expertiza contabila pentru firme mici, mijlocii si in creștere.
Publicat 27 oct. 2021 Reactualizat 24 nov. 2021 Expiră 26 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos