Gratis

Director Financiar - Palas Campus

Iulius Company

Descrierea jobului

Descrierea Companiei:

Suntem o companie de renume în domeniul imobiliar, specializată în administrarea și gestionarea clădirilor de birouri de ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄înaltă clasă. Căutăm un Director Financiar dedicat și experimentat, care să se alăture echipei noastre dinamice și să contribuie la succesul continuu al companiei.

Responsabilități:

✔ Verificarea și coordonarea procesului contabil: Asigurarea corectitudinii și integrității înregistrărilor contabile și supravegherea activităților contabile zilnice.
✔ Planificarea și coordonarea activității departamentului contabil: Organizarea și gestionarea echipei contabile pentru a atinge obiectivele financiare ale companiei.
✔ Participarea la întâlniri cu partenerii: Reprezentarea companiei în întâlnirile cu partenerii de afaceri, chiriașii, furnizorii și alte părți interesate, prezentând rapoarte financiare și propuneri de optimizare a costurilor.
✔ Calcularea indicatorilor de performanță: Monitorizarea și analizarea performanțelor financiare ale companiei și elaborarea rapoartelor periodice. Identificarea și evaluarea indicatorilor cheie de performanță (KPI) și recomandarea măsurilor pentru îmbunătățirea rezultatelor.
✔ Urmărirea bugetului: Planificarea și supravegherea bugetului anual, asigurându-se că toate departamentele respectă limitele bugetare stabilite. Identificarea și gestionarea abaterilor bugetare și propunerea de soluții pentru optimizarea resurselor financiare.
✔ Coordonarea auditului financiar: Gestionarea relației cu auditorii externi și asigurarea conformității cu standardele de audit și reglementările financiare.
✔ Implementarea și îmbunătățirea sistemelor financiare: Dezvoltarea și implementarea unor politici și proceduri financiare eficiente pentru a optimiza procesele interne și a îmbunătăți transparența financiară.
✔ Raportarea către conducere: Furnizarea de rapoarte financiare detaliate către conducerea companiei și consiliul de administrație, oferind analize și recomandări pentru decizii strategice.
✔ Coordonarea proiectelor financiare: Supervizarea și participarea activă la proiectele financiare majore, cum ar fi investițiile, finanțările și parteneriatele strategice.

Cerințe:

✔ Studii superioare în domeniul economic, financiar sau contabil.
✔ Experiență relevantă de minim 3 ani într-o poziție similară.
✔ Cunoștințe avansate de contabilitate, finanțe și legislație fiscală.
✔ Abilități excelente de leadership și management al echipei.
✔ Capacitate de analiză și atenție la detalii.
✔ Abilități de comunicare și negociere.
✔ Cunoașterea programelor de contabilitate și a pachetului Microsoft Office.

Beneficii:

✔ Pachet salarial competitiv.
✔ Oportunități de dezvoltare profesională continuă.
✔ Mediu de lucru dinamic și profesionist.
✔ Abonament servicii medicale la o clinică privată.
✔ Participare la programe de training și dezvoltare.

Dacă ești un profesionist dedicat, cu o atitudine proactivă și dorești să contribui la succesul unei companii de top în domeniul imobiliar, te invităm să aplici pentru această poziție.
Trimite CV-ul tău și o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: recrutare.is@iuliusmall.com.

Alătură-te echipei noastre și contribuie la succesul nostru!
Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 24 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024