Digital Consultant/Customer Support - Remote - Part Time

Aprobat.ro S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Harlau, Iasi și alte 2
Tipul job-ului
Salariu 1500 - 2000 RON
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este absolvent de facultate și dorește să înceapă o carieră în mediul de consultanță juridică (Drept societar și comercial). Căutam persoane care apreciază munca remote-only, au abilități foarte bune de operare a PC-ului și preferă un mediu tânăr și dinamic.

Descrierea jobului

Echipa Aprobat.ro se extinde și căutăm colegi pentru serviciile noastre de consultanță digitală.

Programul este de la 08:00 - 12:00 sau 14:00 - 18:00, de luni până vineri, cu posibilitatea de Full Time.

Experiența anterioară nu este necesară, dar va fi util dacă ai studii superioare (Drept, Economie, Management, Litere). Vei avea parte de un training în care vei învăța toate operațiunile juridice care se desfășoară la Registrul Comerțului.

În calitate de consultant digital vei avea următoarele responsabilități:

- Contactarea potențialilor clienți care solicită serviciile Aprobat.ro
- Ghidarea cliențiilor (telefonic sau prin email) în procesul online de înființare/modificare a SRL/PFA-urilor.
- Consulanță pentru serviile furnizate folosind proceduri interne.

Toate activitățile se desfășoară exclusiv remote.

Aprobat.ro este o companie de consultanță Remote-first specilizată pe operațiunile de la Registrul Comerțului (ONRC). Misiunea Aprobat.ro este de a oferi cea mai bună experiență antreprenorilor români în relația cu ONRC, folosind o plaformă tehnologică proprie și asistență dedicată.
Publicat 22 nov. 2021 Reactualizat 13 dec. 2021 Expiră 22 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos