Gratis

Consultant Vanzari/Consilier Clienti– ENEL

Instore Power Provider
2 poziții

Descrierea jobului

Viitorul coleg se va alătura echipei de Consultanți Vânzări, din Rețeaua de Magazine Enel, alături de care va promova serviciile și produsele ENEL, va răspunde solicitărilor clienților si va dezvolta baza de clienti, prin identificarea și vizitarea potențialilor clienti, persoane fizice și juridice, în teren.

  • Program de lucru:LUNI – VINERI / Full Time -8h/zi ; 08:00 - 17:00

Salarizare și beneficii:
  • Pachet salarial fix + bonus lunar + bonus trimestrial corelat cu performanța;
  • Sistem de comisionare care îți permite să îți creșți venitul lunar si trimestrial;
  • Tichete de masă;
  • Abonament clinica medicala;
  • Decont transport;
  • Oferte speciale la abonamente si terminale;
  • Laptop, Telefon, Tabletă
  • Outfit de lucru;
  • Program de induction pentru a-ți atinge obiectivele individuale și pentru a te dezvolta profesional;

Te invităm să te alături echipei ENEL dacă:
  • Ai minimum 1 an experiență în vânzări D2D/B2B, in industrii precum: Energetică, Telecom, Imobiliară;
  • Ai studii medii absolvite cu diplomă de bacalaureat;
  • Ai cunoștințe de operare PC– nivel mediu;
  • Cunsoti limba engleză la nivel mediu;
  • Ai abilități de vânzare, planificare, negociere și consiliere în vederea atragerii de noi clienți;
  • Ești determinat, ambițios în atingerea obiectivelor atât individuale cât și de echipa, orientat către eficientă si dezvoltare profesională;
  • Ai adaptabilitate, promptitudine, responsabilitate și integritate;

Responsabilități:
  • Vei promova activ produsele și serviciile Enel și vei acorda suport și consultanță clienților;
  • Vei realiza vânzări de produse și servicii din portofoliul companiei, către clienții existenți sau prospecți;
  • Vei identifica și vizita, in teren, potențialii clienți, atat personae fizice cat si juridice;
  • Vei rezolva solicitările clienților și vei oferi informații de natură comercială (ofertă, preț, condiții contractuale etc.) și tehnică (caracteristici, rețea, service etc.) despre produse și servicii;
  • Vei solicita constant feedback de la client pentru a te asigura că soluția propusă este cea potrivită pentru acesta;
  • Vei completa și vei actualiza diferite date în sistemele informatice ale companiei.

Suntem INSTORE POWER PROVIDER, companie românească fondată în 2006, lider pe piața serviciilor de retail marketing din România oferind soluții integrate pentru majoritatea companiilor din domeniul bunurilor de larg consum (FMCG), precum Procter&Gamble, Heineken, Friesland, Mars, PepsiCo, Ursus, JTi, Nestle, Lactalis etc. dar și din alte domenii, precum Vodafone, Samsung și Philips.

Compania are peste 2 700 de angajați și este prezentă în România, Republica Moldova și Bulgaria, atât în marile lanțuri de magazine de retail cât și în comerțul tradițional și HORECA, în total peste 33 000 de puncte de vânzare.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024