Gratis

Event Coordinator

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Coordonator Evenimente Educaționale dedicat și pasionat, care să se alăture echipei noastre și să activeze într-un dinamic și stimulant și o companie în dezvoltare. Dacă ești o persoană cu experiență în domeniu, foarte bine organizată și orientată către detalii, aceasta ar putea fi oportunitatea perfectă pentru tine!

Descrierea jobului

  • Preia informațiile despre evenimentele educaționale planificate la nivel de companie și despre responsabilitatile pe care le are în raport cu fiecare dintre acestea
  • Identifică spații corespunzătoare pentru desfășurarea acestora, adaptate standardelor companiei și bugetelor disponibile, propune locația, detaliază pachetul de servicii , programul și logistica evenimentelor.
  • Coordonează activități ce țin de catering și banqueting, precum și planificarea de agende/desfășurătoare pentru evenimentele alocate
  • Identifică nevoile tehnice pentru derularea acțiunii, propune şi gestionează soluții auxiliare unde este cazul
  • Proiectează bugetul și prezintă oferta de preț managerului direct
  • Ține o evidență bună a inventarului și materialelor pe care le are la dispoziție pentru acțiuni
  • Plasează comenzi pentru inventarul și materialele necesare, conform procedurilor companiei
  • Pregatește materialele specifice pentru fiecare dintre tipurile evenimente (ex mape de participare, materiale specifice de training etc)
  • Asigură toate aranjamentele logistice pentru transportul și transferurile de materiale specifice cursului și recuperarea lor post activitate
  • Participă activ la amenajarea spațiilor de evenimente și inițiază toate probele tehnice înainte de începerea evenimentului
  • Se ocupă de înregistrarea participanților
  • Monitorizeaza respectarea deadline-urilor de către parteneri
  • Verifică facturile de la furnizori dacă sunt conforme cu serviciile solicitate
  • Actualizează bazele de date în urma fiecărui eveniment și se asigură că echipa primește contactele colectate
  • Realizeaza rapoarte de evaluare și recomandări după fiecare eveniment
  • Se ocupă de parte din aranjamentele de călătorie pentru membrii echipei
  • Candidatul se poate astepta la deplasări in interes de serviciu în proportie de cca 30% pe an
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.