Publicat 03 Apr 2019 | Reactualizat 01 Mai 2019 | Expiră 04 Mai 2019

Controlor de gestiune

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Studii superioare economice;
-Cunostinte economice de baza, experienta in domeniul gestiunii;
-Experienta in Finante/Control de gestiune minim 3 ani;
-Cunostinte de limba franceza si limba engleza nivel avansat;
-Foarte bune cunostinte MS Office;
-Capacitate de analiza si sinteza, abilitati de comunicare si animare in transvers, lucru in echipa, perseverenta.

Descrierea jobului

-Coordoneaza arbitrajele plan/buget/previziuni, asigurand coerenta si echilibrul intre performantele estimate si resursele alocate;
-Asigura reportingul specific acestor exercitii de previziune;
-Realizeaza analiza rezultatelor lunare, asigurand reportingul si sintezele financiare periodice privind aceste rezultate (flash, prezentare comitet financiar, etc.);
-Piloteaza si realizeaza studii economice inaintea lansarii de actiuni comerciale;
-Asigura cifrajele dosarelor de pret, oferind un aviz pertinent in ceea ce priveste rentabilitatea acestora;
-Piloteaza optimizarea gestiunii stocurilor;
-Dezvolta sisteme de animare a ameliorarii performantei;
-Participa la dezvoltarea noilor proiecte de sisteme de informatii de gestiune ale Directiei Comerciale;
-Garanteaza fiabilitatea informatiilor de gestiune din perimetrul sau de responsabilitate si alerteaza in caz de frauda sau erori;
-Asigura analizele solicitate pentru auditurile interne si externe pentru perimetrul sau de responsabilitate.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehicului viitorului.

Expirat
Controlor de gestiune  -  Grup Renault Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles