Publicat 05 Sep 2017 | Expiră 06 Oct 2017

CONTABILA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Societate romano-franceza angajeaza contabila.

Cerinte:

- experienta de minim 2 ani intr-un cabinet contabil
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii superioare financiar-contabile finalizate
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- persoana responsabila, curioasa, cu initiativa, comunicativa, dornica sa invete lucruri noi.

Descrierea jobului

- Inregistrare facturi furnizori / clienti / banca si diverse intru-un program de contabilitate francez
- verificare solduri conturi balanta plus banca
- redactarea de situatii
- in cadrul companiei veti avea un training pe softul de contabilitate francez
- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Intocmeste declaratiile lunare/ trimestriale obligatorii pentru bugetul statului(TVA , IMPOZITE)
- Asigura emiterea si inregistrarea facturilor
- Asigura inregistrarea si verificarea furnizorilor si clientilor
- Intocmeste documentele necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Realizeaza contractele de munca , transmiterea REVISAL, state salarii si declaratii aferente
- Realizeaza activitati de analiza si control.

Beneficii oferite:

- birou modern situat in zona centrala
- salariul oferit: 3000 ron net

Agentie de munca temporara specializata in formarea si detasarea personalului in Franta conform legislatiei europene.

Expirat
CONTABILA  -  SC VITAM WORLD SERVICES SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles