Gratis

Consilier Vanzari Auto

SC EURIAL INVEST S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui consilier vânzări auto dedicat, care să se alăture echipei noastre din industria automobilelor. Dacă îți place să lucrezi cu oamenii, să oferi consultanță specializată și indrumare spre cea mai bună alegere în achiziționarea unui vehicul, atunci acesta este locul potrivit pentru tine!

Ce vei face:
  • Consilierea clienților în procesul de achiziție a unui autovehicul, în funcție de nevoile și preferințele acestora;
  • Promovarea produselor și serviciilor noastre, evidențiind avantajele și beneficiile acestora;
  • Identificarea și dezvoltarea oportunităților de vânzare prin intermediul prospectării și a relațiilor cu clienții;
  • Întocmirea și prezentarea ofertelor personalizate, negocierea și încheierea contractelor de vânzare;
  • Garantarea unei experiențe de satisfacție superioară pentru clienți prin furnizarea de servicii post-vânzare deosebite.
  • Construiește și administrează baza de date cu potențiali clienți; ( prospectare)

Ce ne dorim de la tine:
  • Experiență anterioară în vânzări, preferabil în industria auto;
  • Abilități excelente de comunicare și negociere;
  • Accent pe client și abilitatea de a înțelege și îndeplini cerințele lor;
  • Angajament constant în gestionarea tuturor etapelor din ciclul de negociere/vânzare, inclusiv în activitățile post-vânzare, cu scopul de a asigura nivelul maxim de satisfacție al clienț de organizare a activității individuale
  • Amabilitate, perserverenta, seriozitate, dorinta de dezvoltare;
  • Persoana dinamica si proactiva;
  • Abilitati de operare PC(pachetul MS Office)
  • Cunoasterea limbii engleze
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și competitiv, alături de o echipă profesionistă și dedicată;
  • Oportunități de avansare în cadrul companiei, în funcție de performanțe;
  • Beneficii suplimentare, cum ar fi asigurare medicală privată și program de training continuu.

Dacă ești o persoană orientată către rezultate și pasionată de industria auto, te invităm să aplici pentru poziția de Consilier Vânzări Auto. Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Eurial Invest, distribuitor autorizat si reparator agreat pentru mărcile Peugeot, Citroen, DS și Opel, cu o vasta experiență în comerțul cu autovehicule și servicii post-vânzare, a adus în premieră marca Peugeot în România și este unicul dealer oficial al mărcii DS Automobiles din Romania.

Cu o echipă de peste 300 de angajați, in cele 7 locatii situate in marile orase din tara (Bucuresti – Militari, Otopeni, Pantelimon, Cluj-Napoca, Brasov, Pitesti si Ploiesti), reușim sa oferim in mod continuu și explicit soluții auto care să susțină diversitatea, libertatea de alegere și de exprimare, în funcție de personalitatea fiecărui client. Ne-am însușit valori care să ne reprezinte, bazate pe mărcile reprezentate și pe experiența noastră de peste 30 de ani în piața auto locală.

Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 29 Mart. 2024