Gratis

Product Manager

MedicHub Media

Candidatul Ideal

Candidatul ideal
  • Minimum 2-3 ani experienţă într-o poziţie similară;
  • Minim 2 ani experienţă în marketing/vânzări - avantaj;
  • Abilităţi excelente de comunicare şi organizare;
  • Cunoştinţe de utilizare a platformelor Google Ads, Facebook Ads şi Google Analytics;
  • Bune abilităţi de project management;
  • Orientare spre rezultate;
  • Capacitatea de a duce lucrurile la bun sfârşit;
  • Abilităţi de lucru în echipă;
  • Abilităţi de negociere și relaționare;
  • Viziune şi capacitatea de a gândi strategic pe termen lung.

Descrierea jobului

Descrierea rolului
  • Identificarea oportunităților de business pentru produsele/serviciile organizației;
  • Efectuarea de analize comparative privind poziţionarea ofertei de produse/ servicii la nivel de piaţă;
  • Asigurarea unui bun management KOL;
  • Derularea activităţilor specifice etapelor procesului de dezvoltare a produselor/serviciilor (produse noi sau revizuiri de produse existente – dezvoltare concept, dezvoltare campanii de promovare şi implementare);
  • Coordonarea proiectelor de dezvoltare a produselor/serviciilor, relaţionând cu structurile interne implicate; monitorizarea etapelor de implementare în termenele planificate;
  • Propunerea de actualizări/îmbunătăţiri de produse/servicii, în baza concluziilor/ monitorizărilor constante/ analizelor privind dinamica pieţei&nevoilor clienţilor;
  • Gestionarea portofoliului de produse în conformitate cu procedurile/normele specifice aplicabile (versiuni în vigoare/istoric);
  • Gestionarea campaniilor de comunicare privind elementele de produs şi validarea materialelor de marketing privind promovarea produselor.

Medichub Media, as a Romanian leading communication company provides specialized information to medical community for their continuous professional development. Medichub Media publishes 12 medical journals, organizes several medical events per year and provides direct marketing communication solutions. For more informations, please visit our site www.medichub.ro

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024