Publicat 11 Nov 2016 | Reactualizat 09 Dec 2016 | Expiră 13 Dec 2016

AUDITOR INTERN

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent(a) de studii superioare.
Cunoaste sisteme de raportare si proceduri de audit.
Intelegere conceptul de control intern si audit, procese sau implicare consultativa.
Orientat(a) catre rezultate si respectarea termenelor limita.
Experienta (minim 2 ani) in audit, control intern sau management de risc.
Experienta in audit operational este un plus.
Capacitate buna de a sintetiza constatarile pentru elaborarea rapoartelor de audit.
Cunoastrea limbii franceze sau engleza la nivel avansat.
Initiativa, flexibilitate, creativitate, spirit de echipa.
Dispus(a) la deplasari pe teritoriul tarii.

Descrierea jobului

Evalueaza si ofera asigurare rezonabila prin evaluarea riscurilor si identificarea controalelor interne pentru a diminua riscurile identificate.
Efectueaza procese de audit prin teste si interviuri, pentru a verifica daca controalele sunt implementate .
Identifica lacune ale controalelor si oportunitati de imbunatatire.
Raporteaza Manager-ului de Audit Intern .
Actioneaza pentru a imbunatati operatiunile organizatiei, in ceea ce priveste performanta eficienta si eficace.
Implicare in educare continua si dezvoltare.
Ofera suport pentru programele anti-frauda ale companiei.

Auchan Retail este unul dintre cele mai importante lanturi comerciale, locul 11 în lume, prezent în 16 tari, cu peste 900 hipermarketuri  si aproape  330.000 de angajati.

Auchan Retail detine  si alte canale de cumparaturi: supermarketuri, proximitate  si comert  online.

Primul magazin din tara noastra a fost deschis la 7 noiembrie 2006, în cartierul Titan, iar în prezent Auchan România numără 33 de hipermarketuri  si 11.000 de angajati.

Suntem comercianti indrazneti! Succesul nostru l-am realizat cu oameni ca tine: motivati, implicati, responsabili si ambitiosi.Daca iti doresti sa activezi intr-un mediu de lucru civilizat si colegial, cu numeroase posibilitati de implinire profesionala, trimite CV-ul  direct pe acest site sau creaza-ti cont pe site-ul www. auchan.ro, sectiunea Cariera.

Expirat
AUDITOR INTERN  -  Auchan Romania SA