Gratis

Ingineri constructii

Iasicon S.A.
3 poziții

Candidatul Ideal

Societatea IASICON SA, cu sediul in Iasi, B-dul Tudor Vladimirescu 45A, tel. 0232.208 601, 0755.095226office@iasicon.ro, angajeaza ingineri constructori pentru executie lucrari( trei posturi)
-doua posturi pentru santiere Iasi;
-un post pentru santier Tecuci;

Cerinte:
- Absolvent facultatea de CCIA
- Minimum 1-3 ani experienta in derulare executie proiecte de constructii civile;
- Cunostinte de PC: MS Office, Auto Cad;
- Aptitudini bune de comunicare, prezentare personala si relatii interpersonale;
- Meticulozitate si aptitudini puternice de analiza si rezolvare a problemelor;
- Abilitati si cunoastere a limbajului tehnic in constructii si instalatii;
- Posesor permis categoria B;

Descrierea jobului

Responsabilitati
Responsabil cu supravegherea lucrarilor de executie conform proiectului si a conditiilor contractuale;
Realizeaza planificarea activitatilor de executie atat a personalului propriu cat si a subcontractorilor, urmareste respectarea graficului de executie si coordoneaza activitatea in santier;
Intocmeste necesarele de materiale si echipamente in conformitate cu listele de cantitati din devize si proiect;
Urmareste respectarea normelor de calitate in executie si confirma din punct de vedere calitativ, lucrarile executate de catre personalul propriu sau cel al subcontractorilor;
Verifica si confirma din punct de vedere cantitativ materialele si echipamentele livrate in santier;
Intocmeste procese verbale si documentatia aferenta cartii tehnice a constructiei;
Urmareste respectarea normelor de SSM si PSI pe intreaga durata a executiei;
Mentine legatura cu reprezentantul Beneficiarului, responsabil cu executia;

Se ofera:
-pachet salarial actractiv, in functie de rezultate, bonuri de masa, etc;
-posibilitatea de a lucra intr-o echipa dinamica; loc de munca stabil;
-posibilitatea de instruire si perfectionare;

In cazul in care indepliniti cerintele de mai sus si doriti sa stabilim un interviu in vederea angajarii va rugam sa ne contactati/ sau ne transmiteti CV-ul dumneavoastra pe adresa de email a societatii-in atentia departamentului resurse umane.

Fondată în 1958, IASICON S.A. este o companie de construcţii. Ne-am separat în 1992 din Trustul Regional de Construcţii şi ne-am organizat ca o societate fondata de acţionari privați, cu capital integral romanesc.

Elaboram proiecte si lucrari in diferite forme de colaborare, avand propria baza de productie cu spatii de depozitare inchise si deschise, cu acces la calea ferata pentru beton si mortar, line pentru productia prefabricatelor din beton si betoanelor armate, atelier pentru elementele din metal, lemn, aluminiu si tamplarie din PVC si detine propriul parc auto si mecanizare.

Organizarea companiei este făcută după o schemă managerială flexibilă, cu compartimente bine delimitate care relaționează ușor și se completează în orice moment.

Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 29 Mai 2024 Expiră 14 Iun. 2024