Gratis

Quality Specialist

Dr. Max SRL

Candidatul Ideal

Dr. Max România, este în căutare de colegi pentru poziția de Quality Specialist în cadrul Departamentului Quality.

Ce așteptăm de la tine?
  • Să ai studii universitare finalizate;
  • Să ai experiența în domeniul - Sisteme de management al calității - minim 2 ani;
  • Să ai curs de auditor intern conform IS0 19011, specific în domeniul calității (ISO 9001);
  • Să ai experiență în efectuarea auditurilor (minim 20 ore de audit) interne si externe (audit de secundă parte/ furnizor);
  • Să ai cursul Managementul Calității efectuat;
  • Constituie un avantaj dacă ai cunoștinte GDP;
  • Să cunoști la nivel avansat suita Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
  • Să cunoști limba engleză – nivel avansat;
  • Să ai disponibilitate pentru deplasări;
  • Să deții carnet de conducere categoria B și să ai disponibiltate pentru deplasări.

Descrierea jobului

Care sunt responsabilitățile postului?
  • Vei elabora și coordona implementarea planului anual de audit în domeniul calității în conformitate cu ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃procedurile interne specifice;
  • Vei propune modificări ale planului anual de audit în funcție de nevoile organizației;
  • Vei participa la auditurile interne în domeniul calității;
  • Vei asigura acuratețea, claritatea și obiectivitatea rapoartelor de audit și a rapoartelor de neconformitate;
  • Vei promova principiile și cerințele managementului calității în cadrul organizației;
  • Vei coordona activitățile de follow-up ale auditurilor calității;
  • Vei elabora rapoarte către managementul superior, cu privire la rezultatele auditurilor calității;
  • Vei participa la planificarea, organizarea și reprezentarea organizației în cadrul auditurilor externe în domeniul calității;
  • Vei efectua instruiri ale angajaților în privința Manualului Calității și procedurilor legate de sistem;
  • Vei reprezenta organizația în cadrul auditurilor externe.

Ce îți oferim?
  • Mediu de lucru într-o companie stabilă de distribuție și retail farmaceutic cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi;
  • Spațiu pentru dezvoltare profesională prin oferirea constantă de oportunități de creștere și promovare în cadrul companiei;
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale;
  • Reduceri substanțiale la branduri din portofoliul de produse proprii și exclusive;
  • Oferte speciale de la partenerii companiei;
  • Zile de concediu suplimentare în funcție de vechime;
  • Învățare continuă - platforma de e-learning și acces gratuit la Bookster.

Descrierea companiei

Despre Dr. Max România

Dr. Max România, parte a Dr. Max Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din România, care oferă servicii integrate de import, distribuție și retail farmaceutic. Suntem ghidați de valori precum: grijă, curaj, orientare către clienți si responsabilitate și credem cu tărie că doar împreună construim o zi de mâine mai sănătoasă.

Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024