Gratis

Frigotehnist Timisoara

Asahi CE & Europe Services s.r.o.

Candidatul Ideal

Cerințe:

  • Studii medii tehnice (liceu, scoala profesionala – profil tehnic);
  • Calificarea de frigotehnist reprezinta un avantaj;
  • Disponibilitate pentru program de lucru in regim de tura continua;
  • Bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
  • Capacitate de adaptare rapida la solicitarile specifice postului

Descrierea jobului

Ursus Breweries este cel mai mare producător de bere din România. Compania deține trei fabrici de bere: în Buzău, Brașov și Timișoara și o mini-facilitate de producție în Cluj-Napoca. Fabrica din Timișoara este prima fabrică de bere din România, atestată istoric în anul 1718. Fabrica din Brașov are de asemenea o istorie bogată, fiind fondată în anul 1892, în timp ce fabrica din Buzău, una dintre cele mai moderne din țară, a luat naștere în 1978.

Mărcile din portofoliul Ursus Breweries sunt: URSUS, Timișoreana, Ciucaș, Peroni Nastro Azzurro, Kozel, Azuga, Pilsner Urquell, Asahi Super Dry. Portofoliul cuprinde beri cu și fără alcool sau cu conținut scăzut de alcool, specialități de bere, dar și mixuri de bere fără alcool și suc de fructe, oferind astfel consumatorilor opțiuni pentru diverse gusturi și ocazii de consum.

Scopul Ursus Breweries este acela de a crea conexiuni pline de sens și parteneriate de încredere cu toți colaboratorii săi. Dezvoltarea durabilă reprezintă un element esențial al strategiei de afaceri a companiei. Eforturile Ursus Breweries legate de sustenabilitate sunt direcționate către șase piloni care cuprind: amprenta neutră de carbon, reducerea consumului de apă, sustenabilitatea resurselor, ambalajele circulare, incluziunea și bunăstarea angajaţilor şi consumatorilor, precum și promovarea alegerilor responsabile.

Compania are în prezent aproximativ 1600 de angajați și, în anul 2023, a obținut pentru a treia oară consecutiv certificarea Top Employers România, care atestă consecvența în implementarea practicilor organizaționale de resurse umane.

Ursus Breweries face parte din Asahi Europe & International. Pentru mai multe informații despre companie și programele sale, vă rugăm să vizitați: www.ursus-breweries.ro și www.desprealcool.ro.

Responsabilități:

  • Asigura functionarea la parametrii prescrisi a utilajelor, instalatiilor si echipamentelor, conform standardelor de productivitate si calitate impuse;
  • Asigurarea intretinerii preventive a echipamentelor si instalatiilor din departamentul Utilitati;
  • Opereaza instalatiile de furnizare agent de racire, aer comprimat si CO2, conform cerintelor de productie;
  • Inspecteaza instalatiile si traseele de frig, aer si CO2 din fabrica pentru a preveni pierderile de agent de racire, aer comprimat si CO2;
  • Efectueaza lucrari de reparatii la centrala frig, aer si CO2.

Pachet oferit:

  • Servicii medicale suplimentare, asigurare medicală, de viată și invaliditate;
  • Salariu motivant și majorări salariale periodice în funcție de performanță și competențe;
  • Bonus de performanță după prima lună de angajare;
  • Primă de vacanță, primă de Paște și primă de Crăciun;
  • Ore suplimentare plătite dublu;
  • Ore de noapte plătite cu spor de 25%;
  • Spor de tură continuă de 18,5% aplicat la total venit brut realizat lunar;
  • Tichete de masă în valoare de 35 lei/zi lucrată;
  • Tichete cadou de Paște, 15 august și Crăciun;
  • Bonusuri pentru evenimente în familie;
  • Cotă de bere lunară.

Ne angajam sa cultivam un mediu de lucru in care diversitatea este celebrata si respectata si in care ne sustinem colegii sa fie autentici! In cadrul Ursus Breweries, companie parte din grupul Asahi Europe and International, credem ca poti STRALUCI ASA CUM ESTI - indiferent de varsta, gen, etnie, orientare sexuala, dizabilitati, religie sau convingeri. Vrem sa te sprijinim sa fii curajos prin individualitatea ta si sa stii ca indiferent cine esti si care sunt circumstantele in care te afli, faci parte din companie fara sa fie nevoie sa te conformezi.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024