Gratis

SUPER SALES CONSULTANT

IMPERIA CLUB
5 poziții

Candidatul Ideal

Rolul de Sales Consultant necesită multă energie pozitivă, ambiție și pasiune pentru atenția acordată atât clienților potențiali, cât mai ales celor deja existenți în cadrul Imperia Club — aceștia reprezentând nucleul activității noastre de zi cu zi.

Din aceste motive, ne dorim să te cunoaștem dacă:
  • ești tot timpul cu zâmbetul pe buze;
  • vrei mereu să ai rezultate tot mai bune;
  • nu te lași învins(ă) cu ușurință;
  • te pasionează turismul, fine dining-ul și viața de lux în general;
  • te încântă ideea de a cunoaște în permanență oameni de succes;
  • poți clădi relații de afaceri care să se transforme în colaborări de lungă durată;

Suplimentar, vei fi cu un pas mai aproape de a obține rolul dacă:
  • ai mai lucrat cel puțin un an de zile în telesales, call-center sau vânzări (B2C și/sau B2B);
  • stăpânești limba engleză, cel puțin la nivel conversațional;
  • dispui de multă voie bună;

Descrierea jobului

În calitate de Sales Consultant, vei contribui la dezvoltarea IMPERIA CLUB alături de întreaga echipă de vânzări, prin convertirea recomandărilor obținute de la membrii deja existenți în club.

Concret, vei fi responsabil(ă) cu:
  • apelarea tuturor recomandărilor atribuite și purtarea de conversații telefonice, cu scopul identificării unui membership potrivit persoanelor respective;
  • realizarea de prezentări telefonice excelente cu privire la serviciile oferite de Imperia Club și la beneficiile oferite membrilor clubului;
  • obținerea de recomandări de potențiali membri de la cei deja existenți în cadrul clubului;
  • atingerea obiectivelor individuale periodice, în materie de vânzări de membership-uri;
  • preluarea de solicitări din partea membrilor din portofoliul personal, pe partea de călătorii, cazări și de rezervări la restaurante sau în orice alte locații partenere;
  • comunicarea constantă cu membrii din portofoliul personal, cu scopul de a-i menține informați în legătură cu noutățile clubului și cu scopul de a dezvolta colaborări de lungă durată;

Deoarece responsabilitățile îți vor fi răsplătite pe măsură, rolul de Sales Consultant îți va oferi:
  • un salariu de bază lunar în funcție de experiența ta profesională minim 2500 Ron/net;
  • bonusuri garantate la fiecare vânzare de membership, în funcție de pachetul vândut;
  • bonusuri trimestriale si anuale;
  • vizite frecvente și întâlniri de afaceri în cadrul multor restaurante și hoteluri partenere de top;
  • participarea la evenimente periodice organizate de club;
  • un training de început demonstrat ca fiind eficient, adaptat constant în ultimii 10 ani de echipa noastră;
  • diverse alte training-uri și prezentări de specialitate, inclusiv de către traineri recunoscuți;
  • posibilitatea de a lucra alături de o echipă tânără, energică și primitoare atat part time(minim 4 ore in intervalul 9.30-18.00, in fiecare zi de Luni-Vineri) cat si full time;
  • vacante la preturi preferentiale

IMPERIA CLUB este cel mai prestigios club din domeniul turismului, ai cărui membri se bucură de consultanță personală dedicată și de numeroase beneficii în cadrul oricărui hotel de 4 și de 5 stele din România și din lume.

Mai mult, membrii IMPERIA CLUB au parte de un tratament VIP și de avantaje în cadrul tuturor restaurantelor premium partenere, precum și în toate locațiile spa & wellness, magazinele de lux și localurile partenere.

Consultanții personali ai membrilor se ocupă de toate planurile de călătorie ale acestora, asigurându-se că deplasările business și de relaxare vor deveni memorabile.

www.imperiaclub.ro

" All about luxury "

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 21 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024