Gratis

Specialist Suport Clienti

NIMET S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe obligatorii:
  • Studii Universitare în Business, Marketing, sau un alt domeniu relevant;
  • Aptitudini analitice, organizaționale și de management al timpului;
  • Bune abilități de lucru în echipă, comunicare și relaționare;
  • Cunoașterea limbii engleze;
  • Cunoștințe de operare PC - pachetul Office și abilitate de a învața alte sisteme informatice.
Considerate avantaj:
  • Cunoașterea unei alte limbi străine (ex. franceză, germană, italiană, spaniolă);
  • Experiență relevantă în servicii pentru clienți;
  • Motivație ridicată și capacitate de învățare;
  • Abilitatea de a lucra sub presiunea timpului;
  • Ințelegere a principiilor de vânzări și a practicilor de servicii pentru clienți.

Descrierea jobului

  • Gestionarea sarcinilor administrative pentru companie și echipa de Vânzări;
  • Acordă asistență din punct de vedere tehnic și comercial clienților și potențialilor clienți;
  • Participă la întâlnirile cu clienții, la cerere;
  • Întocmește, verifică și urmărește, după caz, documentele comerciale;
  • Răspunde pentru calitatea activității desfășurate;
  • Asigură servicii post-vânzare (evaluează satisfacția clienților, evaluează procesul de vânzare, elaborează raportul privind activitatea de vânzare)
  • Răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienți și de transmiterea documentelor de vânzare;
  • Răspunde pentru modul în care se eliberează marfa;
  • Promovarea unei imagini pozitive a companiei;
  • Folosirea eficientă a timpului și prioritizarea sarcinilor zilnice.
Oferim:
  • loc de muncă stabil
  • pachet salarial atractiv
  • mediu de lucru plăcut, într-o echipă tânără
  • mediu de lucru internațional într-o companie în continuă dezvoltare
  • oportunități de avansare.

Înființată ca producător de nișă de tije și tuburi de piston pentru sisteme hidraulice de ridicare, încărcare și manipulare, NIMET a inceput cu doar 10 angajați și o unitate de producție de aproximativ 500 mp.
La scurt timp după start-up, multinationala austriaca, Palfinger, liderul global de piață a macaralelor, a intrat într-un joint venture cu compania românească. În mai puțin de 10 ani, micul producător est-european s-a transformat într-unul dintre cei mai respectați lideri din industrie, cu prezență globală si 800 de angajati.
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 21 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024