Gratis

Reprezentant vanzari

Romservice SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

Persoana serioasa, punctuala si pozitiva;
Abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
Initiativa, proactivitate si organizare;
Abilitati de utilizare PC (e-mail, word, excel, power point, programe de gestiune si CRM);
Cunostinte comerciale de baza (notiuni despre ofertare, facturare, incasare, gestiune, completare contracte de colaborare);
Dorinta de dezvoltare personala;
Cunostinte vaste despre domeniul vizat (vopsitorie auto si industriala);

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- prospectare continua a pietii in cautarea de noi parteneri comerciali;
- analiza nevoilor clientilor existenti, intocmirea ofertelor si prezentarea acestora;
- organizarea livrarilor de marfa si urmarirea facturilor scadente;
- discutii cu clientii pentru recuperarea debitelor (acolo unde este cazul);
- completarea rapoartelor de activitate si pastrarea bazei de date a clientilor actualizata permanent (CRM);
- participarea la sedintele si cursurile de pregatire organizate de firma;
- vizitarea regulata a clientilor din portofoliul existent si a celor noi, vizati spre prospectare;
- deplasari in afara judetului de domiciliu si uneori delegatii ce presupune cazarea la hotel;
- colaborarea cu celelalte departamente din firma (tehnic, contabil, administrativ, managerial);
- utilizarea corecta si ingrijita a bunurilor din dotare (autoturism de serviciu, laptop, telefon, tableta, spatiul de lucru etc.);
- propune campanii comerciale de produse/servicii in vederea dezvoltarii cifrei de afaceri si a portofoliului de clienti;

Beneficii:
- pachet salarial atractiv (salar fix + comision + bonuri de masa);
- autoturism de serviciu;
- laptop;
- telefon;
- tableta;
- posibilitatea de dezvoltare personala si profesionala;
- concedii si sarbatori legale respectate conform legislatiei in vigoare;

Înființată în anul 1992, ROMSERVICE este o companie cu capital 100% românesc, este un furnizor de echipamente, consumabile și servicii PREMIUM pentru atelierele de vopsitorie auto și industrială. Cu un vast portofoliu de furnizori cunoscuți din Europa, cu 10 puncte de lucru în România și o echipă de profesioniști, suntem aproape de clienții noștri pentru a le oferii soluții personalizate, adaptate la noile provocări apărute în ultimii ani la nivel global.
Pentru mai multe detalii despre compania noastră, vă invităm să accesați pagina oficială a companiei: www.romservice.ro
Vă mulțumim și ne-am bucura să faceți parte din echipa noastră!
Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024