Gratis

Reprezentant medical SYNEVOVET (zona de Est)

SYNEVOVET

Candidatul Ideal

Suntem ȋn cãutarea unui profesionist entuziast și dedicat care sã se alãture echipei de Reprezentanti Medicali SYNEVOVET pentru zona de Est (judete arondate: Vrancea, Bacau,Iasi,Suceava,Vaslui,Piatra Neamt, Botosani,Galati,Braila).
Dacã ești o persoanã orientatã spre rezultate și pasiune pentru piața serviciilor medicale veterinare, atunci aceastã oportunitate este pentru tine!

Profilul tau:
  • Studii superioare finalizate cu diplomă de licenţã in domeniul Medicinei Veterinare;
  • Competențe de prezentarea și promovarea companiei in piata serviciilor medicale veterinare;
  • Capacitatea de ȋnvãţare, adaptare, gândire flexibilă și orientare către nevoile clientului;
  • Persoană asertivă, implicată și care să dețină competențe de comunicare (ascultare și comunicare persuasivă), abilități de negociere, planificare și organizare (specifice rolului);
  • Integritate – respectarea promisiunilor, adoptarea unui comportament etic, asumarea responsabilităților, diplomație;
  • Spirit de inițiativă, orientare către rezolvarea problemelor, abilitatea de a lua decizii;
  • Abilitatea de a dezvolta relații profesionale bazate pe încredere;
  • Orientare către dezvoltare continuă;
  • Capacitate de înțelegere a pieței serviciilor veterinare de laborator, capacitate de identificare a oportunităților noi de business și de a dezvolta strategii pentru realizare a obiectivelor;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Rolul tau:
  • Promovarea si vanzarea serviciilor veterinare de laborator clientilor din teritoriul alocat cu scopul atingerii obiectivelor strategice si financiare ale companiei;
  • Promovarea imaginii brandului SYNEVOVET in mediile de specialitate prin actiuni specifice in vederea cresterii impactului si a cotei de piata;
  • Mentinerea relaţiei cu clienţii existenţi și actualizarea bazei de date;
  • Efectuarea vizitelor cu scopul de prezentare și promovarea serviciilor companiei ȋn raport cu nevoile identificate ale clientilor utilizând materialele de marketing puse la dispoziţie, respectând standardele și recomandãrile companiei;
  • Informarea clienţilor din portofoliu despre evenimentele medicale/stiintifice organizate sau sponsorizate de cãtre companie si participarea la acestea impreuna cu cei mai importanti clienti din portofoliu;
  • Identificarea și menţinerea relaţiilor cu KOL ;
  • Prospectarea pieţei și identificarea de noi oportunitãţi de promovare;
  • Planificarea optimã a activitãţilor zilnice/ sãptãmânale;
  • Intermedierea relaţiilor dintre clienţi și laborator, dar și gestionarea problemelor ce apar ȋn fluxul recoltare probe – eliberare rezultate;
  • Raportarea cu acurateţe și la timp a activitãţilor zilnice, conform procedurilor și instrucţiunilor aflate ȋn vigoare.

Synevo Romania, este parte a unui grup international specializat in furnizarea serviciilor de laborator, care in anul 2011, a lansat Divizia Synevovet in cadrul Laboratorului Central Bucuresti. Synevovet a introdus in oferta sa servicii destinate fermelor.

Amplasat pe Platforma Comerciala Bucureşti Militari, Laboratorul Central, se distinge prin designul ultramodern, o replica exterioara a dotarilor sale de ultima ora. Echipat cu aparatura unica in tara noastra, noul laborator poate efectua analize deosebit de complexe cu scopul preventiei afectiunilor animalelor si pentru obtinerea diagnosticului in cadrul patologiei diverse.

Synevovet, laborator de analize medical veterinare, a aparut pe piata pentru a incerca sa ofere medicilor veterinari clinicieni cea mai mare gama de investigatii de laborator si din dorinta noastra de a contribui la dezvoltarea calitativa a serviciilor medical veterinare din Romania.

Principala preocupare a echipei Synevovet este asigurarea calitatii in serviciile de laborator prestate, satisfacerea cerintelor medicilor clinicieni pentru confirmarea diagnosticului si implementarea de noi teste care sa asigure sanatatea si productivitatea animalelor din cabinetele veterinare si exploatatiile zootehnice.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024