Gratis

RECEPTIONIST/A CENTRU DE RECOLTARE

SYNEVO ROMANIA SRL
8 poziții

Candidatul Ideal

Synevo te invita sa te alaturi echipei noastre intr-un rol super interesant!

Cautam o persoana empatica si plina de energie, care isi doreste un job ce ii ofera dupa-amiezile libere pentru a ocupa postul de Receptionist/a în cadrul centrelor noastre de recoltare din BUCURESTI, BRASOV, CAMPINA, GHIRODA, CHITILA, BUZAU.

Profilul tau:
  • Studii medii finalizate cu diploma de bacalaureat;
  • Experienta in interactiunea cu clientii si operarea casei de marcat, inclusiv gestionarea platilor în numerar si cu cardul;
  • Cunostinte solide de operare PC;
  • Bune abilitati de comunicare eficienta si de ascultare activa, clarificare si raspuns politicos la nevoile pacientilor;
  • Empatie, comportament amabil si politete fata de toti cei cu care intri in contact;
  • Spirit de initiativa si abilitatea de a lua decizii în limitele responsabilitatii tale;
  • Pasiune pentru servicii de calitate - asumarea în comportament și atitudine, în fața clienților companiei, a promisiunii brandului Synevo, de a adăuga valoare diagnosticului.

Descrierea jobului

Rolul tau:
  • Informarea pacientilor despre serviciile noastre, preturi, campanii promotionale, protocolul de recoltare si programul de lucru;
  • Programarea pacientilor ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈pentru efectuarea testelor, asigurandu-te ca respectam programul stabilit in cadrul laboratorului;
  • Preluarea apelurilor telefonice, atat interne, cat si externe, oferind asistenta si informatii necesare;
  • Distribuirea materialelor informative referitoare la pregatirea pentru recoltarea probelor, in cazul testelor care necesită conditii speciale;
  • Oferirea pacientilor, la cerere, a recipientelor de colectare a probelor si a instructiunilor adecvate pentru utilizarea acestora;
  • Consilierea pacientilor atunci cand este necesar si completarea corecta a cererile de analize in sistem;
  • Introducerea datelor personale ale pacientilor in sistemul informatic, emiterea facturilor si a etichetelor;
  • Incasarea platilor pentru servicii si operarea acestora in casa de marcat;
  • Eliberarea rezultatelor pacientilor, respectand toate instructiunile specifice si procedurile de securitate.

Descrierea companiei

Mediul de lucru si beneficiile oferite de companie

O cultura organizationala bazata pe incredere, transparenta, comunicare, valori comune. Un loc de munca in care esti încurajat sa descoperi, sa inveti, sa dezvolti competente si sa iti demonstrezi talentul.

Oferim un pachet salarial competitiv, cu beneficii atractive si un mediu de lucru flexibil, care iti va permite sa iti atingi obiectivele profesionale si personale:

  • Abonament medical;
  • Tichete de masa;
  • Prime in bani cu diverse ocazii (Craciun/ Pasti, 8 Martie);
  • Ajutoare financiare pentru evenimente familiale;
  • Zile libere pentru evenimente familiale;
  • Concediu de odihna 21-25 zile in functie de vechimea ȋn companie;
  • Prima de vacanta;
  • Alte bonusuri ocazionale – conform politicilor companiei;
  • Programe de dezvoltare interne sau externe; platforma de e-learning interna;
  • Educatie medicala continua- participari la evenimente medicale specifice;
  • Programe de sanatate emotionala;
  • Oportunitati de participare la activitati CSR sponsorizate de catre companie;
  • Flexibilitatea programului de lucru (acolo unde specificul activitatii permite).Descrierea companiei

Synevo este principalul furnizor de solutii de diagnostic de laborator din Romania, oferind peste 2000 de tipuri de analize uzuale si avansate, de la teste de preventie si diagnostic primar, pana la teste de monitorizare a diverselor terapii. Synevo Romania administreaza o retea nationala de 22 de laboratoare clinice, inclusiv un laborator de analize veterinare si 181 de centre de recoltare, amplasate în zone usor de accesat din municipiul Bucuresti si alte 80 de localitati. Mai mult de 1500 de angajati se implica in furnizarea serviciilor de laborator pentru 1,8 milioane de clienti unici, efectuand peste 18,6 milioane de teste in fiecare an.
Cu o experienta de 28 de ani in industrie, Synevo Romania furnizeaza informatii esentiale profesionistilor din domeniul sanatatii, unitatilor medicale, companiilor farmaceutice, cercetatorilor si pacientilor, cu scopul de a-i ajuta sa ia decizii informate si ofera acces la platforme digitale care permit clientilor sa beneficieze de experiente personalizate.
Synevo Romania face parte din grupul Medicover, unul dintre liderii internationali din domeniul serviciilor medicale si de diagnostic, companie fondata in 1995 si listata si cotata la Bursa Nasdaq Stockholm.

Descopera oportunitatile de cariera:
Vino si tu alaturi de noi sa fii parte din ceva aparte!

Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 19 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024