Gratis

OPERATOR LA MASINI-UNELTE CU COMANDA NUMERICA (CNC)

NIMET S.R.L.
10 poziții

Candidatul Ideal

- Nivel de studii medii (minim 12 clase) / scoala profesionala / sau studii superioare cu profil tehnic;
- Fara experienta (se ofera training la locul de munca);
- Experienta de lucru pe strunguri si/sau freze cu comanda numerica constituie un avantaj;
- Persoana dinamica, responsabila, flexibila;
- Atitudine deschisa spre invatare si orientare catre rezultate;
- Disponibilitate de lucru in ture.

Descrierea jobului

Societatea Nimet SRL, recruteaza muncitori calificati/necalificati in vederea ocuparii posturilor de Operator la masini-unelte cu comanda numerica, pe pozitiile entry ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄/ middle / senior.

Responsabilitati Operator CNC:
- Executa operatii de prelucrare utilizand masini unelte cu comanda numerica;
- Alege SDV-urile adecvate, selecteaza/elaboreaza programul de prelucrare al utilajului CNC;
- Executa masuratori dimensionale ale reperelor de executat;
- Asigura buna functionare a masinii pe parcursul executiei operatiilor de prelucrare: verifica sistemul de racire – ungere al masinii si realizeaza operatii de intretinere ale acesteia;

Oferim:
- Salariu motivant;
- Bonuri de masa;
- Transport catre fabrica din Lazuri;

NIMET SRL este unul dintre cei mai mari producători de bare și țevi din oțel cromate dur, bare și tevi din oțel nichelate și cromate dur, arbori de precizie și arbori prelucrați pe piața sistemelor de ridicare, încărcare și manipulare.

Prin aplicarea CV-ului dvs. la acest job sunteți de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfășurarea procesului de recrutare.
Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 8 Iun. 2024