Gratis

Manager departament - Inginer tehnolog

SC Fritzmeier Engineering SRL Sibiu

Candidatul Ideal

- Studii superioare în domeniul tehnic de inginerie;
- Competenţe de a dezvolta, coordona şi monitoriza aspectele tehnice ale producţiei, inclusiv selectarea metodelor de fabricaţie şi operare;
- Abilitatea de a lucra într-o echipă interdisciplinară;
- Cunoștiințe în Managementul Sistemelor de producție / Lean Management;
- Cunoașterea și utilizarea instrumentelor de calitate;
- Experiență în domeniu de productie prezinta avantaj;
- Limbi străine:
  • Engleză - Nivel Avansat,
  • Germană - Reprezintă avantaj;

Descrierea jobului

Sarcini principale:

1. Pregătirea proiectelor noi pentru producția de prototip și serie:
- Urmărirea etapelor de proiectare luând în considerare perspectiva producție;
- Colaborarea cu inginerii la proiectarea sculelor, dispozitivelor, paletilor de transport, ȚI-urilor, etc.;
- Pregătirea investițiilor pentru producția de serie. (spații de lucru și depozitare, loc de muncă, scule);
- Definirea documentației tehnologice cu pași de lucru și timp de setare;
- Transmite conducerii societății date operative pe secții de producție asupra realizării producției sau a altor probleme ce pot apărea în procesul de producție;
- Responsabil de îmbunătățirea continuă și optimizarea proceselor de producție.
- Școlarizarea personalului pentru producția de prototip și serie.

2. Îmbunătățirea producției în timpul seriei:
- Măsuri de cost reduction a producției;
- Definirea proiectelor și urmărirea lor;
- Proiecte de automatizare;
- Eliminarea pașilor de lucru non value added;
- Intreținerea documentației tehnologice cu pași de lucru și timp de setare.

3. Coordonarea echipei din subordine.

Beneficii

- Oportunitatea de a lucra într-o echipă tânără, dinamică și dornică de afirmare și progres;
- Oportunități de dezvoltare personală și profesională;
- Ofertă financiară va fi discutată în urma interviului;

Fritzmeier is a leading system supplier of complete cabs, system modules, and cladding components for manufacturers of off-highway and utility vehicles. We are the world market leader in forklift cabs, and also make cabs for construction and agricultural machines, as well as niche markets.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024