Gratis

Inginer constructor proiectant de structuri

GAPA

Candidatul Ideal

**🚀 Alătură-te echipei noastre! 🚀**

Suntem în căutarea unor noi colegi care să se alăture echipei noastre! Dacă ești pasionat de inginerie structurală și dornic să-ți aprofundezi cunoștințele și abilitățile, ai ajuns în locul potrivit.

**Ce căutăm:**

- Absolvent al unei facultăți tehnice de construcții, cu o pasiune adevărată pentru inginerie structurală.
- Experiență în proiectarea de structuri sau un entuziasm autentic pentru acest domeniu.
- Dorința de dezvoltare în proiectarea structurilor prefabricate și metalice.
- Curiozitate pentru proiectele industriale și logistice.
- Dorința de a crește profesional într-un mediu prietenos și suportiv, unde fiecare zi este o nouă oportunitate de învățare.
- Interes în a învăța sau experiență prealabilă în modelarea BIM folosind Tekla Structures.

Descrierea jobului

**Ce presupune viitorul rol:**

- Realizarea de calcule ingineresti pentru proiectarea elementelor structurale;
- Redactarea de rapoarte, memorii si ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀alte piese scrise ce compun documentatiile tehnice;
- Reprezentarea companiei in relatia cu arhitectii, ingineri de instalatii si alti membri ai echipelor de proiectare si colaborarea cu acestia pe durata desfasurarii proiectelor;
- Reprezentarea companiei in relatia cu clientii, participarea la intalniri si vizite in santier;
- Participarea la activitati tehnice interne - seminarii, prezentari, elaborare proceduri.

**Ce oferim:**

- O cultură de lucru prietenoasă și un mediu în care ideile inovatoare sunt încurajate și puse in valoare.
- Oportunități excelente de dezvoltare profesională și personală.
- O echipă de profesioniști dedicați și pasionați, gata să te sprijine în parcursul tău.

GAPA Projects este o firma de consultanta in domeniul ingineriei structurale. Obiectul principal de activitate este proiectarea structurilor metalice si din beton armat pentru obiective cu destinatii precum spatii logistice, spatii de productie, birouri.

Cu peste 10 ani de experienta in proiectarea structurilor din sfera logistica si industriala, de dimensiuni medii si mari, echipa GAPA detine know-howul necesar rezolvarii cu succes a oricaror provocari aduse de proiecte complexe.

Serviciile furnizate acopera o plaja larga de solutii. Experienta acumulata ne permite identificarea la timp a problemelor asociate terenurilor improprii fundarii directe si dezvoltarea solutiilor speciale de fundare pentru structura principala sau sistemul de pardoseala, acolo unde este cazul, pentru asigurarea performantei in exploatare.

Anii de colaborare cu cei mai mari producatori de elemente prefabricate pentru constructii din Romania ofera versatilitate solutiilor proiectate si garantia unui proces liniar de proiectare, indiferent de furnizor. Experienta de proiectare, actualizarea permanenta a nivelului tehnic al echipei si pachetele software puternice ne plaseaza in fruntea birourilor de proiectare de structuri din beton prefabricat cu elemente pretensionate.

Ingloband in seriviciile oferite, calculul si detalierea elementelor metalice principale sau secundare, modelare BIM si coordonarea cu celelalte specialitati echipa Gapa furnizeaza in mod eficient servicii complete de proiectare structurala pe proiectele sale, oferind totdata membrilor sai multiple oportunitati de dezvoltare.

Publicat 19 Mai 2024 Reactualizat 16 Iun. 2024 Expiră 18 Iun. 2024