Gratis

Economist / Contabil

WESTACO
4 poziții

Candidatul Ideal

Compania WESTACO recruteaza Economist / Supervizor retea.
Cautam profesionisti care vor sa se dezvolte profesional si personal, alaturi de intreaga noastra echipa.

Cerinte:
- Studii superioare;
- Cunostinte bune de operare MSOffice (Word, Excel);
- Seriozitate, spirit de echipa, flexibilitate;
- Foarte bune abilitati de comunicare;

Constituie un avantaj:
- Experienta anterioara in oricare din domeniile: financiar bancar / asigurari / call centre;
- Cunostinte financiar - contabilitate;
- Experienta in analiza financiara / vanzari;
- Limba engleza nivel avansat.

Descrierea jobului

Responsabilitati (in functie de calificare si pozitie):
- Supervizare si autorizare tranzactii realizate in retea;
- Preluare, prelucrare, transmitere si urmarire comenzi, intr-un mod prompt si precis, prin diferite canale de comunicare (telefon, email);
- Monitorizare si analiza a operatiunilor efectuate;
- Monitorizare limite de credit, stabilire a necesarului de aprovizionat si lansare comenzi catre furnizori;
- Activitati financiar - contabilitate, inclusiv contabilitate primara (inregistrare, rapoarte vanzari, emitere documente fiscale si avize de insotire);
- Nu presupune deplasari in tara.

Avantaje:
- Salariu competitiv;
- Mediu de lucru modern, stabil, alaturi de profesionisti, orientati spre performanta;
- Asigurare medicala privata;
- Oportunitati de training si dezvoltare a competentelor;
- Reale posibilitati de dezvoltare a carierei;
- Locatie situata ultracentral (zona Piata Unirii)

Westaco este o companie specializata in dezvoltarea si furnizarea de servicii si sisteme de tip financiar/asigurari si IT pentru clienti locali si internationali.
Westaco actioneaza, atat ca furnizor de servicii cat si ca integrator de sisteme oferind, pe piata romaneasca, solutii inovatoare de peste 20 de ani.
Westaco este orientata catre parteneriate pe termen lung, prin oferirea de solutii, produse si servicii sustenabile, capabile sa genereze valoare adaugată pentru clientii companiei noastre.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024