Gratis

Economist - BRASOV

Bilka Steel

Candidatul Ideal

Ce ne dorim să găsim la tine:
  • Studii universitare finalizate în domeniul economic, de preferat specialitatea Finanțe-Contabilitate
  • Grad înalt de înțelegere a operațiunilor contabile din cadrul unei companii de producție
  • Capacitate de organizare şi planificare a activitãților, gestionarea eficientã a timpului de lucru pe parcursul zilei
  • Atenție la detalii, răbdare, eficienţă
  • Atitudine pozitivă, abilități de comunicare și interpersonale
  • Sã fii o persoană onestã, amabilă și politicoasă
  • Abilitatea de a rămâne calm sub presiune
  • Sã respecţi cu strictețe a termenele aferente sarcinilor de serviciu
  • Cunoștințe de operare PC: Excel, Word

Ce va face diferenţa:
  • Cunoașterea sistemului SAP, modul FI
  • Experienţa pe o poziţie similarã de minim 5 ani
  • Cunoașterea Legii Contabilitãții şi a OMFP 1802/2014
  • Cаpacitatе de verificare a informațiilor din conturile contabile gestionate
  • Capacitatea de analizã si sintezã a datelor din diverse rapoarte
  • Ȋncrederea în forțele proprii și implicarea în activitatea firmei
  • Dorința de a contribui la realizarea sarcinilor in echipã, sprijinul acordat colegilor

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Ȋnregistrarea cronologicã si sistematicã in evidența contabilã a documentelor justificative, în conformitate cu prevederile legale in vigoare şi cu politicile societãții
  • Ȋnregistrarea facturilor de la furnizorii de materiale consumabile, utilitãți şi servicii
  • Ȋnregistrarea şi corecta incadrare pe categorii a mijloacelor fixe şi a obiectelor de inventar
  • Ȋnregistrarea şi urmarirea cheltuielilor efectuate în avans
  • Verificarea conținutului facturilor și a contractelor care stau la baza acestora
  • Verificarea înregistrãrilor din jurnalul de TVA
  • Ȋntocmirea declarației Intrastat
  • Reconcilierea conturilor gestionate la finalul perioadei

Ce vei gãsi dacã vei alege sã te alãturi echipei Bilka:
  • Un mediu de lucru prietenos şi dinamic
  • Multiple posibilitãți de a te dezvolta în cadrul companiei
  • Pachet salarial adaptat responsabilitãților şi gradului de implicare
  • Tichete de masă
  • Prime de sãrbatori

BILKA este o companie 100% romaneasca, specializata in productia si dezvoltarea de sisteme complete pentru acoperisuri (tigla metalica, sistem pluvial si accesorii) pentru constructii rezidentiale si industriale.
In cei 17 ani de activitate, BILKA a devenit un important angajator pe piata muncii din Brasov, dezvoltandu-si numarul de angajati constant. Daca in anul infiintarii, 2007, compania inregistra 2 angajati, in prezent numarul acestora a ajuns la peste 600 si este in continua crestere.

Ca lider de piata, pozitie pe care compania o ocupa inca din anul 2012, BILKA investeste continuu in expansiune si imbunatatirea serviciilor si produselor, bazandu-se pe tehnologii de ultima ora, dar si pe angajati bine pregatiti.
Strategia si valorile dupa care BILKA se ghideaza implica dezvoltarea portofoliului de produse, dar si a personalului, pentru ca impreuna sa conduca spre o evolutie de succes.
Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 13 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024