Gratis

Contabil cu experienta

Rocka Genco S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Experienta in domeniul contabil, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar - contabile
  • Cunostinte solide in domeniul financiar-contabil si de legislatie fiscala
  • Cunoastere a unui program de contabilitate si gestiune
  • Cunoastere Microsoft Office
  • Cunostinte avansate de limba engleza
  • Acuratete in prelucrarea si inregistrarea datelor
  • Capabil sa lucreze independent, atent la detalii
  • Abilitati de organizare, planificare, comunicare
  • Capacitate ridicata pentru analiza, sinteza si planificare
  • Atentie distributiva

Descrierea jobului

  • Inregistreaza corect si la timp in programul de contabilitate toate operatiunile financiar-contabile, cu respectarea planului de conturi in vigoare si cu particularizarile convenite de companie privind detalierea veniturilor si cheltuielilor;
  • Verifica documentele si rapoartele de contabilitate primara (dispozitii de incasare/ plata, decont de cheltuieli, registrul de casa, etc)
  • Tine evidenta iesirilor din gestiune
  • Analiza și interpretarea datelor financiare pentru a oferi rapoarte precise și recomandări manageriale
  • Calcularea și înregistrarea corectă a impozitelor și taxelor
  • Colaborarea strânsă cu auditorii externi și cu autoritățile fiscale
  • Pregatirea proceselor de închidere lunară
Beneficii:
  • Contract de muncă din prima zi, cu taxele plătite
  • Salariu fix + bonusuri trimestriale de performanță
  • Prime de sărbători
  • Transport decontat.
  • Un mediu de lucru plăcut, modern și stabil în care poți crește alături de noi

Compania Rocka Genco detine cea mai mare flota de utilaje de intretinere rutiera din Romania, cu experiență dedicată industriei construcțiilor, specializata, de asemenea si în comercializarea și intretinerea unei game variate de utilaje de construcții, punând accent pe calitate, eficiență și siguranță.

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 31 Mai 2024