Gratis

Contabil Senior / Contabil Junior (Birou zona Dorobanti)

SC UNIONCONT EXPERT SRL

Candidatul Ideal

• Studii superioare cu specializare in domeniul financiar contabil;
• Experienta de minim 4 ani pe un post similar – experienta intr-o firma de contabilitate constituie un avantaj;
• Bune cunostinte utilizare PC, viteza la inregistrarea documentelor;
• Bune cunostinte de legislatie contabila si fiscala;
• Persoana ordonata, comunicativa, obisnuita cu lucrul in echipa, atenta la detalii, rezistenta la stres;

Descrierea jobului

• Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, pe baza documentelor primite de la clienti
• Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile;
• Verifica componenta soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
• Verifica si/sau efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli si TVA, regleaza dupa caz balantele de verificare lunare;
• Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform cu legislatia in vigoare;
• Verifica si/sau stabileste impozitele de plata, verifica/intocmeste declaratiile fiscale obligatorii si raspunde de inregistrarea acestora;
• Intocmeste declaratii TVA, Intrastat, mediu, impozit, bilanturi
• Tine evidenta mijloacelor fixe
• Organizeaza operatiile cu caracter financiar contabil necesare inchiderii exercitiului financiar si verifica documentele de inventariere anuala a patrimoniului;
• Elaboreaza situatiile financiare lunare si semestriale ale clientilor;
• Verifica modul in care se realizeaza reconcilierea evidentei AFP din fisa platitorului cu datele din contabilitate;
• Intocmeste raportari speciale pentru clienti;
• Mentine legatura cu clientii repartizati.

Avantaje:

· Se asigura conditii salariale conforme cu postul ocupat, intr-un pachet de beneficii peste medie.
· Contract pe perioada nedeterminata
· Traininguri/formari profesionale oferite gratuit
· Tichete de masa pe card
· Tichete de vacanta in functie de vechime
· Tichete cadou
· Buget de apa si cafea
· Petrecere anuala
· Iesiri in oras cu echipa
· Spatiu pentru recreere si odihna
· Spatiu pentru luat masa dotat cu frigider, aragaz, aparat de cafea si apa
· Teambuildinguri/evenimente de relaxare oferite de companie
· Lucru intr-un mediu tanar si profesionist
· Posibilitatea de avansare in cariera
· Participarea la cursuri profesionale de contabilitate, fiscalitate, etc

Unioncont Expert este formată din experți contabili și contabili cu experiență, membră a Corpului Experților Contabili și a Contabililor Autorizați din România, ce oferă servicii complete de contabilitate și consultanță financiară pentru companii din București și Ilfov.
Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024