Gratis

Consultant vanzari/ scriere - proiecte fonduri europene

Consultanta accesare fonduri europene
5 poziții

Candidatul Ideal

Recrutam consultanti fonduri europene in cadrul departamentului de vanzari si consultanti fonduri europene in cadrul departamentelor de scriere/implementare proiecte, ca urmare a extinderii companiei.

Experienţă în consultanță pe fonduri nerambursabile cu proiecte scrise in cadrul unor programe cu fonduri nerambursabile este un avantaj, dar nu e obligatorie.
Consultantul in accesarea finantarilor nerambursabile ofera servicii integrate de consultanta pentru contractarea, scrierea si implementarea proiectelor finantate din instrumente structurale, fonduri guvernamentale si alte surse.

Cerinte:
- Studii superioare finalizate sau în curs
- Competente si cunostinte in domeniul accesarii fondurilor nerambursabile
- Cunostinte de operare PC, in special: Excel, Word si PowerPoint
- Capacitate foarte buna de comunicare, relationare cu clientii si negociere
- Cunoasterea legislatiei în materie si a instructiunilor specifice aplicabile proiectelor europene
- Capacitatea de a respecta termene limita si de a lucra sub presiune
- Atentie la detalii, bun organizator, capacitate de analiza si sinteza, proactivitate
- Absolvirea unor cursuri precum: Manager de proiect, Expert achizitii publice, Formator, Expert accesare fonduri nerambursabile, Evaluator proiecte – constituie un avantaj.
-Absolvirea unei facultati cu profil economic, constituie un avantaj

Descrierea jobului

Principalele atributii
- Contactarea clientilor si contractarea serviciilor de consultanta (pentru departamentul de vanzari)
- Scrierea si implementarea proiectelor (planurilor de afaceri) clientilor (pentru departamentele de scriere/implementare proiecte)
- Mentinerea legaturii cu clientii si informarea acestora cu privire la oportunitati de finantare
- Documentarea si analiza permanenta a solutiilor de finantare pentru potentialii beneficiari
- Evaluarea eligibilitatii clientilor, a ideilor de proiect si a cheltuielilor propuse

Beneficii si facilitati:
- Laptop de serviciu
- Telefon de serviciu
- Training-uri si Team-building-uri
- Bonusuri de performanta
- Pentru departamentele de scriere/implementare: Salariu fix net cuprins intre 3500 lei - 4500 lei net (in functie de experienta in domeniu)
- Pentru departamentul de vanzari:Salariu fix net - 3000 lei net + bonusuri care se acorda in functie de rezultatele lunare.

In cazul angajarii, exista perioada de proba de 2-4 saptamani.

Compania noastra ofera servicii integrate de consultanta pentru elaborarea si implementarea proiectelor finantate din instrumente structurale, fonduri guvernamentale si alte surse. Activitatea se va desfasura în Bucuresti, in zona centrala.
Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024