Gratis

Consultant fonduri europene /nationale

CEPU SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cum ar trebui să fie această persoană?
  • Să aibă experiență (minim 1 an) în consultanța și elaborarea/realizarea și implementarea proiectelor europene/naționale în programele de finanțare precum PNDR, POR, POC, PNRR, POIM, Programe naționale.
  • Să fie foarte responsabil(ă)!
  • Să aibă capacitate foarte bună de comunicare/relaționare/organizare
  • Să fie foarte atent(ă) la detalii! Realizarea/implementarea proiectelor pentru obținerea finanțărilor nerambursabile necesită multă atenție, experiență, devotament și responsabilitate.
  • Să vorbească și să scrie corect în limba română !
  • Să fie dispus(ă)să învețe, să participle periodic la cursuri de perfecționare .
  • Să fie harnic(ă), sociabil(ă), optimist(ă) și persuasiv(ă)
  • Să fie un bun profesionist care iubește munca pe care o desfășoară.
  • Să aibă capacitatea de a lucra în echipă, dar și individual.
  • Să posede cunoștințe medii de IT: Word, Excel, Outlook, web
  • Să fie o persoană calmă, știm cu toții că uneori cât de dificili e să lucrezi cu clienți.
  • Să fie orientat(ă) spre găsirea soluțiilor și nu a „motivelor” cum nu se poate.
  • Fără cazier judiciar și antecedente penale
  • Descrierea jobului

    Principalele sarcini și responsabilități, cerințe :
  • Experiență profesională în domeniul consultanței, în elaborarea și implementarea proiectelor de finanțare cu fonduri europene/naționale, respectiv experiență specifică pe programe precum: POR/ POC / POIM / PNRR / PNDR;
  • Cunoașterea instrucțiunilor specifice aplicabile proiectelor europene;
  • Cunoștințe de operare a platformelor on-line precum MySMIS / AFIR
  • Analiza și interpretarea corectă a programelor de finanțare lansate
  • Verificarea/analiza detaliată pentru stabilirea eligibilității solicitanților
  • Comunicare cu autoritățile vizavi la eventualele nelămuriri/interpretări ale Ghidului
  • Stabilirea cu beneficiarul toate aspectele proiectului de finanțare
  • Verificarea foarte atentă a conformității și corectitudinii documentelor transmise de către beneficiari
  • Întocmirea , elaborarea și depunerea cererilor de finanțare, inclusiv partea de previziune economică
  • Formularea de răspunsuri la solicitările de clarificări/informații suplimentare, cerute de autorități
  • Întocmirea documentelor din perioada precontractuală în vederea semnării contractului de finanțare.
  • Întocmirea documentelor specifice necesare implementării proiectelor: dosare de achiziție (directe/publice), documente de plată/rambursare, rapoarte periodice necesare, notificări, acte adiționale etc.
  • Oferirea de consultanță într-un mod profesional prin telefon / e-mail / personal
  • Consilierea beneficiarilor în relația cu instituția finanțatoare
  • Alte sarcini care pe parcursul colaborării se ivesc….

  • Ce oferim/BENEFICII:

    1. Salariu de bază atractiv
    2. Bonusuri trimestriale - pe baza unor Indicatori de performanță
    3. Laptop sau PC

    Weekend-uri și sărbători legale libere !!
    Vei lucra într-o echipă deschisă, entuziasmată, care te va ajuta în orice.
    Seriozitate și promptitudine din partea managementului firmei, condiții de lucru excelente. (salariul și bonusurile le vei primi fără întârzieri…întotdeauna!)

    Program de lucru: Biroul din Târgu-Mureș, de luni până vineri între orele 08-16:00.

    Decontarea transportului pentru cei care vin din afara Municipiului Tg-Mureș.

    Mențiuni:

    Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate și în deplină confidențialitate.

    Vor fi invitați la interviu doar candidații selectați, la o dată stabilită de comun acord.

    Suntem nerăbdători să te cunoaștem!

    Mult succes!

    Fiindcă ne dorim să creștem și să facem față solicitărilor cât mai multe, pentru deservirea promtă a clienților și pentu menținerea standardelor propuse, avem nevoie de persoane cu experiență și cu initiative, în echipa noastră. Suntem o firmă de consultanță specializată în accesarea fondurilor europene/naționale și norvegiene cu o vechime de peste 17 ani, acoperire naționala și un portofoliu bogat de proiecte elaborate/câștigate. Avem post disponibil pentru: Consultant în Obținerea Fondurilor Europene pentru biroul din Târgu-Mureș
    Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024