Gratis

Consultant Fonduri Europene

SC YDA PROIECT CONSULTING SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unor profesionisti talentati si dedicati pentru a se alatura echipei noastre ca si Consultant Fonduri Europene. Daca sunteti pasionat de dezvoltarea proiectelor cu finantare europeana si aveti cunostinte solide in domeniul accesarii fodurilor europene, va invitam sa aplicati pentru aceste pozitii.

Responsabilitati:
Pregatire de specialitate: studii superioare in domeniul economic, tehnic sau constructii
Constituie un avantaj minim 6 luni dе experiență în scrierea și/sau implementarea proiectelor finanțate prin POR, POCU, POC, PNRR sau FEADR
Cunoştinţe despre administraţia publică din România şi legislaţia aferentă - constituie avantaj
Capacitate dе evaluare şi dе rezolvare a problemelor;
Aptitudini excelente dе comunicare şi prezentare;
Managementul timpului şi al priorităţilor;
Cu etică profesională.
Atenție la detalii;
Dispus la un proces dе învățare și dezvoltare continuă;
Permis de conducere
Cunostinte minime privind derularea activitatilor economice (societati comerciale, contabilitate)
Cunostinte bune de lucru in Excel si Word
Persoana organizata si atenta la detalii
Persoana ambitioasa si responsabila
Disponibilitate pentru program prelungit
Bun comunicator

Descrierea jobului

Consultanta si asistenta acordata beneficiarilor publici si privati in elaborarea si implementarea proiectelor cu finantare nerambursabila din fonduri europene sau nationale:
Planificarea si implementarea activitatilor
Indeplinirea de sarcini administrative
Construirea si gestionarea relatiei cu clientul
Elaborarea cererii de finantare si a documentelor anexa inregistrarea si gestiunea proiectului in MySMIS / alte platforme informatice
Elaborarea rapoartelor de progres
Elaborarea documentatiei/cererilor de rambursare / decontare/transfer a cheltuielilor
Asistarea beneficiarilor pe toata perioada implementarii proiectelor
Elaborarea dosarelor de achizitii, intocmirea documentatiilor de atribuir

Suntem o echipa tanara de ingineri 6 - 15 ani experienta, ingineri constructii hidrotehnice, ingineri cai ferate drumuri si poduri, ingineri imbunatatiri funciare, ingineri constructii civile, ingineri electrotehnisti, ingineri geodezi, ingineri mediu, consultanti cu experienta in implementarea fondurilor europene. Preocuparea fundamentala care ghideaza intreaga noastra activitate vizeaza oferirea unor solutii eficiente sub raport cost beneficiu pentru clientii nostri cu maxima promptitudine, fara ca rapiditatea raspunsului sa afecteze calitatea lucrarii. Existenta mai multor specializari ne permite să abordăm cu maximă eficenţă lucrari complexe fara a fi nevoiti sa cautam solutii in alta parte. Tineretea si dinamismul echipei este intregita de vasta experienta a verificatorilor de proiecte cu care colaboram. Noi oferim "Solutii tehnice pentru problemele dumneavoastra".

Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 31 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024