Gratis

Consilier Clienti Asigurari

TRUST BROKERS
4 poziții

Candidatul Ideal

Echipa noastra se mareste in urma rezultatelor foarte bune! Avem nevoie de mai multi membrii in echipa!

Căutăm o persoană foarte bună pentru a gestiona asigurările clienții noștri. Avem deja clienții!!! Tot ce trebuie să faci este să ai grija de acestia.

Domeniul asigurarilor este reglementat prin lege, iar pentru a activa in acest domeniul este necesar parcurgerea unui training si promovarea examenului pentru obtinerea certificarii de broker in asigurari (obtinerea codului RAF). Acest examen are teste grila cu 1 raspuns corect si este similar examenului teoretic pentru obtinerea permisului de conducere auto.

Ne mandrim cu faptul ca acoperim toata plaja de asigurari, iar experienta pe care o oferim la job va ofera posibilitatea de a lucra in asigurari la cel mai inalt nivel fara stressul de a cauta clienti noi. Noi avem un flux constant de clienti noi pe care dorim sa ii pastram.

Oferim un salariu fix motivant si bonus lunar de performanta.

Te asteptam sa te alaturi echipei noastre!

Competente:

- Putere de convingere
- Orientare catre client
- Ablilitati dе comunicare eficienta, oral si in scris
- Atentie la detalii, analitic, meticulos, spirit dе observatie
- Abilitatea dе a munci in echipa
- Prioritizarea activitatilor si dе gestionarea eficienta a timpului
- Capacitatea dе a respecta termene limita
- Capacitatea dе a fi proactiv, flexibil, open-minded

Descrierea jobului

Benеficii:
- contract individual de munca cu salаriu fix motivant
- venituri suplimentare variabile, raportate la realizari
​- bonuri de masa
- asigurare privata de sanatate incepand cu luna a 6a de activitate
- asiguram costurile pentru obtinerea si reinnoirea codului RAF
- traininguri de dezvoltare profesionala si personala, teambuildinguri, activitati recreative de companie
- program Luni - Vineri 9.00 - 17.30
- munca de birou, fara deplasari
- munca de acasa in functie de rezultatele obtinute

Responsabilitati specifice:

- Emite oferte de asigurare;
- Negociază cu companiile de asigurări ofertele si clauzele de asigurare;
- Prezinta ofertele de asigurare clienților împreuna cu riscurile acoperite si excluderile;
- Negociază cu clienții ofertele si clauzele de asigurare;
- Emite polițele de asigurare si le transmite clienților împreuna cu condițiile de asigurare;
- Urmărește realizarea de cross-sell, up-sell precum si obținerea de recomandări.

Trust Brokers este unul din brokerii de top din Romania, adresandu-se atat persoanelor fizice cat si juridice, colaborand cu toate companiile de asigurari. Avem o experienta in piata de peste 13 ani.
Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 6 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024