Gratis

Barista McCafe

Premier Restaurants Romania
20 poziții

Descrierea jobului

Hai sa cream impreuna McMomente la McDonald’s!
Prepararea cafelei este cel mai bun moment pentru a-ti incepe o noua zi?

Atunci aplica pentru pozitia de Barista la McCafé si imparte mii de zambete oamenilor din
jurul tau in timp ce le oferi energia de dimineata.

Despre tine:
  • Minim studii medii finalizate;
  • Orientat către satisfacerea clienților;
  • Ai o atitudine proactiva si esti orientat spre rezultate;
  • Te adaptezi repede schimbarilor si gasesti solutii rapide in orice situatie.

Ce vei face?
  • Prepari bauturile preferate pe baza de cafea, la cele mai inalte standarde de calitate;
  • Asiguri satisfacerea clientilor prin oferirea unei experiente deosebite in cadrul
  • McCafé;
  • Acumuleazi permanent noi cunostinte si iti dezvolti abilitati de lucru prin programele
  • interne de training.
  • Asigură prezentarea estetică a produselor (în vitrină/display);

Beneficii:
  • Pachet salarial de pana la 3000 RON net la norma de 8 ore (suma compusa din salariu fix, tichete de masa de 30 RON/zi, sporuri si alte bonusuri);
  • Abonament medical și acces la telemedicină;
  • Proces rapid de promovare.
  • Ai 21 de zile de concediu de odihna si beneficiezi de zile libere pentru evenimentele speciale;
  • Beneficiezi de 50% reducere la produsele tale preferate in timpul programului de lucru;
  • Flexibilitate – îți poți organiza programul de lucru în ture de zi, ture de noapte și în ture de weekend, în funcție de nevoile tale și de programul restaurantului în care vei lucra;
  • Posibilitatea de a lucra in restaurantul McDonald’s din apropierea casei (in limita posturilor vacante);
  • Training gratuit pentru dezvoltarea abilitatilor de comunicare, lucru in echipa sau abilitati specifice industriei alimentare;

De 28 de ani, McDonald’s este alături de clienții din România, le oferim produsele lor preferate și venim mereu cu inovații, deschidem restaurante noi, iar pe altele le transformăm într-un loc mai primitor și ne păstrăm promisiunea de a fi restaurantul preferat al clienţilor noştri.

În România, McDonald’s este lider al pieței restaurantelor, cu 101 de restaurante și 58 de McCafé în 31 de orașe și primește zilnic peste 200.000 de clienți. Suntem alături de comunitate și investim constant în proiecte de educație și sănătate și "Ținem familiile împreună" prin intermediul Fundației pentru Copii Ronald McDonald.

Cu o echipă de peste 6000 de angajați în România, McDonald’s are o cultură organizațională bazată pe integritate și diversitate. Avem colegi de toate vârstele și cu interese diferite și investim în traininguri pentru dezvoltarea abilităților de comunicare, lucru în echipă sau abilități specifice industriei alimentare. Punem preț pe angajații noștri și le oferim un program flexibil, diferite recompense prin campaniile naționale de motivare, variante prin care își pot mări veniturile prin sporuri de noapte sau de weekend, precum și posibilitatea de a avansa rapid în echipă.

Începând cu anul 2016, McDonald’s este parte a familiei Premier Capital, partenerul pentru dezvoltare al restaurantelor McDonald’s® din Estonia, Grecia, Letonia, Lituania, Malta și România. Premier Capital plc operează 185 de restaurante, care oferă și servicii McDrive®, McDelivery și McCafé®, și are 10.000 de angajați. Peste 77 de milioane de clienți sunt serviți în fiecare an, pe cele 6 piețe.

Premier Capital plc reprezintă business-ul McDonald’s® al grupului Hili Ventures Ltd, prezent în 10 țări din Europa și Africa de Nord, implicat în diverse operațiuni din industria alimentară și a ospitalității, retail, imobiliare, transport, inginerie și tehnologie. Hili Ventures are o echipă de peste 11.000 de angajați și deține parteneriate cu Apple, iRiparo, Konecranes, McDonald’s®, Microsoft, NCR, Six Senses și multe alte branduri internaționale.

Echipa McDonald’s e formată din oameni muncitori, ambițioși, pentru care interacțiunea cu alți oameni este o bucurie. Ne dorim să angajăm noi colegi dornici să învețe și să crească în cadrul unei echipe puternice și ambițioase.

Alătură-te echipei noastre pentru a scrie împreună următoarele capitole din povestea Mcdonald’s!
Publicat 26 Febr. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 27 Mart. 2024