Gratis

Analist chimist

MICROSIN SRL

Candidatul Ideal

Persoana ce va fi angajata va lucra in cadrul departamentului Controlul Calitatii.
Efectuarea de deterrminari HPLC si GC pentru materiile prime si produsele finite in conformitate cu cerintele GMP/GLP
  • Studii superioare –Facultatea de Farmacie, Facultatea de Chimie, Politehnica sau Biochimie
  • Cunoştinţe de limba engleză
  • Cunoştinţe de utilizare PC
  • Experienta HPLC - obligatorie
  • Elaborarea si validarea metodelor de analiza constituie un avantaj
  • Cunostinte GMP (avantaj)
  • Experinta pe echipamente Merck-Hitachi sau Agilent constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Analizeaza probele de materii prime si produse finite in concordanta cu procedurile interne de operare si analiza prin determinari HPLC si GC.
  • Respecta instructiunile de lucru referitoare la operare si intretinere echipamente;
  • Pregateste solutiile necesare pentru efectuarea analizelor;
  • Efectueaza inregistrari in documente/sisteme specifice in vederea emiterii buletinelor de analiza;
  • Efectueaza analize si participa la intocmirea documentatiei necesare validarii metodelor analitice;
  • Intocmeste proceduri de lucru specifice, foi de lucru
  • Aplica procedurile interne ale MICROSIN;

Beneficii:
  • ​Program de lucru: 8 ore, in doua ture. Nu se lucreaza in week-end.
  • Salariu motivant plus bonuri de masa de cate 40 lei.
  • Zile de concediu acordate: 24 zile. Zilele incapand cu ultima Vineri inainte de Craciun si pana in prima Luni dupa Anul nou sunt libere, fara a fi deduse din zilele de Concediu.
  • Orele suplimentare sunt platite dublu, pe cartea de munca, dar sunt foarte rare cazurile in care acestea sunt necesare.

MICROSIN este o companie romaneasca certificata GMP, ce are ca obiect de activitate: Fabricarea substantelor active farmaceutice.
MICROSIN isi desfasoara activitatea intr-un spatiu de productie modern, conform legislatiei UE, fiind periodic inspectata si acreditata de Autoritati si clienti. Avem in productie peste 27 de produse si sunt in plan de implementare a inca 6 produse noi. Clientii MICROSIN sunt companii farmaceutice atat din Romania, cat si din Europa, Asia, America de Sud.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024