Gratis

Agent vanzari

QFORT MOLDOVA S.R.L.
8 poziții

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii medii (studii superioare in domeniul tehnic constituie un avantaj);
  • Experienta in domeniu constituie un avantaj;
  • Foarte bune abilitati de vanzare si comunicare;
  • Atitudine orientata catre client si performanta;
  • Cunostinte operare PC (Word,Excell).

Descrierea jobului

Beneficii
  • Masina de serviciu
  • Laptop si telefon de serviciu
  • Bonuri masa
  • Un mediu de lucru dinamic;
  • Pachet salarial motivant (salariu fix + comision);
  • Acces la programe de pregatire si dezvoltare;
  • Sansa unei cariere de succes intr-o companie nationala.

Responsabilitati
  • administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si de furnizori autohtoni si straini;
  • prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
  • urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
  • participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
  • stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii;
  • intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
  • redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa intalniri;
  • intocmeste documentele comerciale;
  • raspunde pentru calitatea aprovizionarii clientilor;
  • raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare;
  • participa activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari;
  • urmareste derularea si finalizarea contractelor.
  • sa negocieze cu clientii si sa-i informeze despre serviciile si produsele oferite;
  • sa-i indrume cu privire la posibilitatile si conditiile de achizitie;

Suntem una dintre cele mai reputate și solide afaceri antreprenoriale, născută în România, care activează la nivel internațional, fabricând tâmplărie termoizolantă de cea mai înaltă calitate. Principalele țări în care ne aflăm sunt România, Italia, Franța, Austria, Belgia, Germania, Marea Britanie, Elveția și Canada.

În centrul business-ului stă mereu clientul, iar scopul nostru este acela de a-i înțelege nevoile și de a-i face cea mai bună recomandare. Noi nu oferim simple produse, ci o experiență completă, de la consiliere, la transport, montaj, garanție și reglaj, fiind alături de clienții noștri pe toată durata de viață a produselor pe care le comercializăm.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024