Gratis

Agent vanzari in Aeroportul Frankfurt, Germania

Gressi Group GmbH
8 poziții

Candidatul Ideal

Dacă te definești prin entuziasm, ai o atitudine proactivă și adori să interacționezi cu oamenii, acest job este pe măsura ta!
Responsabilitățile tale vor include prezentarea și promovarea produselor noastre cosmetice de lux, oferind clienților consultanță personalizată și creându-le o experiență de cumpărături memorabilă. Vei gestiona stocurile și vei menține un mediu de lucru ordonat și atrăgător, contribuind la atingerea obiectivelor noastre de vânzări și la dezvoltarea unei baze solide de clienți fideli.

Ce căutăm:
  • Experiență anterioară în vânzări directe sau în industria cosmeticelor (preferabil)
  • Abilități excelente de comunicare și prezentare
  • Cunoștințe minime de limba engleză sau germană la nivel A2
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu rapid și dinamic
  • Atitudine pozitivă, orientată spre client și abilitatea de a lucra atât în echipă, cât și individual

Descrierea jobului

Responsabilități pentru rolul de Agent de Vânzări Directe:
  • Prezentarea și promovarea produselor cosmetice de lux ale companiei într-un mod convingător și atractiv pentru clienți.
  • Oferirea de consultanță personalizată clienților pentru a îndeplini nevoile și preferințele lor individuale în materie de cosmetice.
  • Crearea unei experiențe de cumpărături memorabile prin interacțiunea plăcută și profesională cu clienții.
  • Gestionarea stocurilor pentru a asigura disponibilitatea produselor și pentru a evita lipsurile.
  • Menținerea unui mediu de lucru ordonat și atrăgător pentru a oferi o experiență plăcută clienților și pentru a îndeplini standardele de prezentare ale companiei.
  • Contribuția la atingerea obiectivelor de vânzări ale companiei și la dezvoltarea unei baze solide de clienți fideli prin implicare activă în procesul de vânzare.
  • Demonstarea abilităților excelente de comunicare și prezentare pentru a comunica eficient beneficiile produselor și pentru a stimula vânzările.
  • Adaptarea la un mediu de lucru rapid și dinamic, gestionând eficient multiplele cerințe și interacțiuni cu clienții.
  • Colaborarea eficientă în echipă și capacitatea de a lucra la fel de bine și individual pentru a îndeplini obiectivele echipei și ale companiei.
  • Participarea activă la programele de training și dezvoltare profesională oferite de companie pentru a-ți îmbunătăți continuu abilitățile și cunoștințele în domeniul cosmeticelor și al vânzărilor.
Aceste responsabilități sunt esențiale pentru asigurarea unei experiențe pozitive pentru clienți și pentru atingerea obiectivelor de vânzări ale companiei în cadrul rolului de Agent de Vânzări Directe la Aeroportul Frankfurt.

Ce oferim:
  • Un mediu de lucru dinamic și multicultural
  • Oportunități de dezvoltare profesională
  • Salariu competitiv și bonusuri de performanță, cu posibilitatea de a câștiga între 1800 și 6000 de euro, în funcție de performanțele individuale
  • Training gratuit și suport constant pentru creșterea ta profesională
  • Cazare asigurată
  • Cursuri gratuite de limba germană

Compania noastră, cu o experiență de 9 ani pe piața din Germania și Elveția, este un jucător de încredere în industria cosmeticelor de lux. Ne mândrim cu o reputație solidă și o prezență bine stabilită în aceste piețe competitive.

De-a lungul anilor, ne-am dedicat pasiunii noastre pentru frumusețe și excelentă în serviciile si produsele oferite clienților noștri, construind o bază solidă de clienți fideli și o echipă talentată și dedicată.

Cu o gamă largă de produse cosmetice de lux, ne străduim să aducem inovație și calitate superioară în fiecare produs pe care îl oferim. Suntem cunoscuți pentru atenția noastră la detalii, pentru ingredientele de cea mai înaltă calitate și pentru angajamentul nostru față de satisfacția clienților noștri.

Compania noastră promovează un mediu de lucru dinamic și multicultural, în care creativitatea și inovația sunt încurajate, iar angajații sunt încurajați să-și dezvolte abilitățile și să-și atingă potențialul maxim.

Cu o viziune orientată spre viitor și o pasiune neîntreruptă pentru excelență, suntem dedicați continuării creșterii și succesului într-un domeniu fascinant și dinamic.
Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 1 Apr. 2024